Drukarnia Fleksograficzna
Etykiety bezklejowe

Etykiety papierowe termotransferowe GLOSS

Etykiety termotransferowe papierowe, które w swojej ofercie posiada nasza drukarnia, dzielą się na dwa podstawowe typy:

  • matowe: charakteryzują się dobrą chłonnością na wilgoć przez co idealnie nadają sie do pisania po nich i przybijania pieczątek, 
  • półbłyszczące: są odporniejsze na ścieranie i szkodliwe czynniki zewnętrze takie jak tłuszcz czy wilgoć, ich śliska niechłonna powierzchnia mniej się nadaje do pisania długopisem czy przybijania pieczatek

 

Etykiety papierowe termotransferowe półbłyszczące typu Gloss są wykorzystywane głównie do oznaczania pojedynczych produktów. Do wykonania papierowych produktów tego typu wykorzystuje najczęściej metodę termotransferową, która polega na uzyskaniu obrazu poprzez podgrzewanie pigmentu zawartego w taśmie. Nasza drukarnia etykiet, dzięki nowoczesnemu parkowi maszynowemu, może wykonać dodatkowo kolorowy zadruk, przy wykorzystaniu techniki fleksograficznej.

Etykiety papierowe, zwłaszcza typu Gloss, stanowią najpopularniejszy i najczęściej zamawiany produkt do oznaczania towarów jednostkowych oraz zbiorowych. Producenci decydują się na nie zwłaszcza wtedy, gdy zależy im na oznaczeniach odpornych na uszkodzenia podczas transportu, występujących w wielu kolorach i prezentujących się bardzo estetycznie.

Podczas drukowania etykiet półbłysk Gloss, przy użyciu metody termotransferowej, wykorzystywana jest folia barwiąca woskowo-żywiczna lub żywiczna. Woskowe folie zwykle zbyt się ścierają z powierzchni śliskich. 

Siła ich przyczepności zależy od preferencji i potrzeb danego klienta. Składając zamówienie można wybrać klej standardowy, mocny, na mrożenie lub odlepny, dzięki czemu jego właściwości będą dopasowane do specyfiki konkretnego produktu.

Skontaktuj się z nami w razie pytań czy chęci ustalenia szczegółów – od ponad 30 lat tworzymy produkty papierowe termotransferowe i mamy doświadczenie w wykonywaniu szeregu różnych projektów.

Brak produktów w wybranej kategorii