Drukarnia Fleksograficzna
Etykiety bezklejowe

Etykiety klej biodegradowalny z klejem biokompostowalnym


Etykiety z klejem biodegradowalnym biokompostowalnym. Rozwiązanie te pojawiło się na początku roku 2020 i jest nowością. Z pewnością nie można go nazwać  standardowym. Najczęstszym stosowaniem jest aplikacja na gładkie i suche powierzchnie opakowania biodegradowalnego, tworząc jednolitą biodegradowalną całość. Klej biodegradowalny wykorzystywany jest z etykietami papierowymi i foliami wyprodukowanymi z miazgi drzewnej (Natureflex). Wyższa cena wynika z tego, że materiały te są rzadko dostępne i dopiero pojawiają się na rynku. Z założenia trwałość tych etykiet i kleju ma być krótka, samodegradacja w czasie pod wpływem warunków zewnętrznych. Klej ten jest akrylowym klejem biodegradowalnym i kompostowalnym, o gramaturze 64 g/m2 i grubości 45um. 

 

ZASTOSOWANIE : Dobra przyczepność do wielu powierzchni, kartonów, papierów, powierzchni niespolaryzowanych. Klej ten charakteryzuje się dobrą przyczepnością początkową i dobrą adhezją na różnych powierzchniach. Kleje te wykazują dobrą siłe klejenia ale należy je wczęśniej przetestować w konkretnym zastosowaniu.

 

MOŻLIWOŚCI : Nie poleca się stosować go do etykietowania powierzchni mocno zakrzywionych. Posiada certyfikat do bezpośredniego kontaktu z żywnością suchą, wiglotną, bez tłuszczu. 

 

TEMPERATURY

- minimalna etykietowania : 5

- minimalna po etykietowaniu : -20

- maksymalna po etykietowaniu : 80


Napisz e-mail z zapytaniem    Formularz    Tel. +48 61-28-53568


DO KONTAKTU Z ŻYWNOŚCIĄ  można stosować kleje :

1. S2800 - na mięso do naklejania bezpośrednio na, 

2. RP36fg i RP36ml - akrylowy do kontaktu z żywnością tłusta bezpośrednio

3. RH5F fruit i Rp1001, klej nazywany klejem na opony, odmiana z certyfikatem, do bezpośredniego kontaktu

4. s9500 klej biodegradowalny ,

ZALECA SIĘ APLIKACJI W TEMPERATURZE POWYŻEJ 5 STOPNI :
po etykietowaniu od -20℃ do +80℃. [S9500 klej biodegradowalny] do bezpośredniego kontaktu z żywnością,