Drukarnia Fleksograficzna
Etykiety bezklejowe

Etykiety z klejem do żywności

Etykiety z klejem do żywności

Etykiety z klejem mocnym. Klej mocny wykorzystywany jest z etykietami papierowymi i foliami PP lub PE. W branży etykiet przyjęło się określać klej mocny jako klej kauczukowy. Kleje kauczukowe wykazują bardzo dobrą siłe klejenia do wszystkich powierzchni. Kleje kauczukowe są odporne na działanie wody. Etykiety z klejem mocnym są wykorzystywane do oklejania powierzchni szczególnie trudnych (zimne i wilgotne powierzchnie). Zalecany w stosowaniach w warunkach niskich temperatur, chłodniczych. Posiada certyfikat do niebezpośredniego kontaktu z żywnością. Certyfikat ISEGA dopuszczający do kontaktu z żywnością. Nie nadaje się do etykietowania PVC. Nie zaleca się do drukowania po stronie kleju. Pod wpływem wyższej temperatury jest topliwy, trzeba uważać z wystawianiem ich na słońce. 

Dostawca surowca zapewnia trwałość na 2 lata, z doświadczenia i starych próbek wynika, że i po 10-12 latach klej ten utrzymuje swoje właściwości. 

 

MERYTORYCZNE PORADY HANDLOWCA : Agnieszka Kacmarska, Michał Bartecki

Czytaj więcej

Prześlij zapytanie

Etykiety z klejem biodegradowalnym biokompostowalnym. Rozwiązanie te pojawiło się na początku roku 2020 i jest nowością. Z pewnością nie można go nazwać  standardowym. Kleje te wykazują dobrą siłe klejenia ale należy je wczęśniej przetestować. Wyższa cena wynika z tego, że materiały te są rzadko dostępne i dopiero pojawiają się na rynku. Z założenia trwałość tych etykiet i kleju ma być krótka, samodegradacja w czasie pod wpływem warunków zewnętrznych. Klej ten jest akrylowym klejem biodegradowalnym i kompostowalnym

 

ZASTOSOWANIE : Dobra przyczepność do wielu powierzchni, kartonów, papierów, powierzchni niespolaryzowanych. Najczęstszym stosowaniem jest aplikacja na gładkie i suche powierzchnie opakowania biodegradowalnego, tworząc jednolitą biodegradowalną całość. Klej biodegradowalny wykorzystywany jest z etykietami papierowymi i foliami wyprodukowanymi z miazgi drzewnej (Natureflex papier)

 

MOŻLIWOŚCI : Nie poleca się stosować go do etykietowania powierzchni mocno zakrzywionych. Posiada certyfikat do bezpośredniego kontaktu z żywnością suchą, wiglotną, bez tłuszczu. . KLej ten ma gramature 64 g/m2 i grubości 45um.  Klej ma początkową siłe klejenia 12,5 N/25mm.

 

POMOC/PORADA MERYTORYCZNA HANDLOWCA : Michał Bartecki


Arkusze A4 vs ROLA (rozwiń czytaj)

Surowiec BIODEGRADOWALNY jest specjalny, występuje w konstrukcjach na rolkach. Do drukarek arkuszowych A4 nie ma takich rozwiązań. 

Czytaj więcej

Prześlij zapytanie

Klej ten jest nowością na rynku. Etykiety z tym klejem najczęściej naklejane są bezpośrednio na Tusze zwierzęce. Pełnią funkcję informacyjną. Zawierają specjalny materiał wierzchni i klej, który został specjalnie zaprojektowany do bezpośredniego kontaktu z żywnością suchą, wilgotną i tłustą. Klej ten występuje w konfiguracji z materiałem wierzchnim specjalnie do tego celu przeznaczonym. Zawiera certyfikaty ISEGA i spełnia normy EN 1230-2 (test Robinsona na bezsmakowość). Jest to specjalny, akrylowy klej na bazie wody. Dostawca surowca zapewnia 2 lata gwarancji, w utrzymanych warunkach w temp. pokojowej.

 

ZASTOSOWANIE : Zaprojektowany do kontaktu z żywnością - bezpośredniego, jak i do etykietowania opakowań, także tusz zwierzęcych (tłuszcz).

 

 

POMOC/PORADA MERYTORYCZNA HANDLOWCA : Michał Bartecki, 


Arkusze A4 vs ROLA (rozwiń czytaj)

Surowiec FOODGLOSS jest specjalny, występuje w konstrukcjach na rolkach. Do drukarek arkuszowych A4 nie ma takich konstrukcji.

Czytaj więcej

Prześlij zapytanie