Drukarnia Fleksograficzna
Etykiety bezklejowe

Forma format etykiet

Jesteśmy producentem etykiet samoprzylepnych. Proponujemy wyroby białe i kolorowe, dostępne w formie nawiniętych ROLEK lub w formie ARKUSZY. Najczęściej dodrukowywane są daty ważności, kody kreskowe, ceny, zmienne dane. Produkty w postaci rolek w porównaniu z wersjami arkuszowymi A4, są tańsze w produkcji, przechowaniu, zadrukowaniu. Naklejki w rolach mogą być aplikowane automatycznie przez dedykowany do tego celu aplikator.

Jednym z największych atutów rozwiązania, jakie proponujemy na tej podstronie, jest wygoda w aplikowaniu. Etykiety samoprzylepne na rolce są bardzo łatwe w nanoszeniu je na produkt lub opakowanie wybranego artykułu. Ich druk wykonujemy zgodnie z indywidualnym projektem klienta –personalizujemy zamówiony produkt zarówno pod upodobania, jak i zapotrzebowania danego biznesu. Dostosowujemy je do identyfikacji wizualnej marek, a zarazem typu produktu, które mają promować. Zachęcamy do wyboru samoprzylepnych naklejek na rolce, jakie oferujemy na tej podstronie naszej drukarni fleksograficznej.


Etykiety na rolkach – dlaczego warto w nie zainwestować?

Przede wszystkim proponujemy rolki etykiet samoprzylepnych o dowolnej średnicy. To jednak nie wszystko, atutem tego rodzaju produktu jest jego bardzo łatwe, maszynowe aplikowanie. Można robić to także ręcznie, co również, dzięki formie dostarczanych przez nas naklejek, nie sprawi najmniejszego problemu. Nasze etykiety samoprzylepne oferujemy zarówno wielkim zakładom przemysłowym, jak i nieco mniejszym firmom.


Gdzie sprawdzą się nasze samoprzylepne naklejki na rolce?

Przede wszystkim doskonale sprawdzą się zarówno w przemyśle, jak i handlu. Za ich pomocą można między innymi oznaczać produkty, co również przekłada się na wyróżnienie artykułów na półkach sklepowych. Mogą posłużyć między innymi w branży spożywczej do naklejania na pudełka oraz inne opakowania produktów. Samoprzylepne naklejki na rolce są niezwykle uniwersalnym wyposażeniem, doskonale sprawdzą się nie tylko w branży spożywczej, ale także wielu innych. Zachęcamy więc przedsiębiorców do zainteresowania się naszą ofertą - drukujemy naklejki na rolce zarówno białe, jak i kolorowe.


Proponujemy etykiety na roli różnego rodzaju

Zdecyduj się na wybór naklejek między innymi samoprzylepnych lub takich, które nanosi się na wybrane produkty za pomocą technologii termotransferu. W celu zakupu wybranych etykiet na rolce, zachęcamy do kontaktu z naszym działem handlowym, poszczególne dane teleadresowe umieszczone zostały w zakładce “Kontakt”. Nasi przedstawiciele nie tylko chętnie przyjmą od Państwa zamówienie, ale też doradzą w doborze odpowiedniego rodzaju naklejek na roli. Wytłumaczą także w jaki sposób przesłać projekt graficzny, jaki ma się znaleźć na wybranych u nas etykietach. Dobierzemy ofertę najbardziej atrakcyjną cenowo, dlatego też zachęcamy do kontaktu z nami.

Najpopularniejszymi naklejkami są białe i kolorowe etykiety samoprzylepne do drukarki zebra, papierowe termiczne, termotransferowe lub foliowe. W zastosowaniach profesjonalnych na materiale z folii PP białej lub z folii przezroczystej PP, lub droższe folie białe PET lub srebrne PET metalizowaneEtykieta Zebra jest najpopularniejszą na rynku, ze względu na to że drukarka Zebra są najlepiej sprzedającą się marką drukarek na rynku. Zamawiając te etykiety warto przekazać informacje do jakiego modelu drukarki będą stosowane, by ustalić np. wielkości zewnętrzne rolki etykiet oraz średnicę gilzy wewnętrznej. Do drukarek termotransferowych można zastosować materiały biodegradowalne. 

 

ZASTOSOWANIE : Nadają się do wszystkich modeli drukarek zebra ale również innych znanych firm. Etykiety te są uniwersalne i można je również wykorzystywać do innych znanych marek drukarek : TSC, Citizen, Datamax, Intermec, TEC Toshiba, CAB, Bixolon, Sato, Godex, Argox, Metapace. Naklejki występują w dowolnych różnych kształtach prostych jak i skomplikowanych. Do wielu popularnych modeli Zebr termotransferowych : gk420t, gx420t, gc420t, tlp2824tlp2844 , s4m, zm400, 110 xiiii. Do drukarek Zebry termicznej model : lp2824, lp2844, gk420d, gc420d, ql320.  

 


Arkusze A4 vs ROLA (rozwiń czytaj)

Materiał termiczny ECO nie występuje do drukarek arkuszowych A4. 
 

 

W razie pytań pomocy udzieli specjalista. POMOC/PORADA MERYTORYCZNA HANDLOWCA : Michał Bartecki, Mariański Wiesław, Agnieszka Kacmarska. 

Czytaj więcej

Prześlij zapytanie

Jednowymiarowy kod kreskowy to wzór złożony z jasnych i ciemnych paskow (kresek). Służy do szybkiego i bezbłędnego odczytu ukrytych w kodzie informacji - umozliwia efektywną identyfikację produktow. Znajduje zastosowanie w każdej dziedzinie gospodarki. Kod musi mieć ściśle określone wymiary i proporcje. Ważny są też inne parametry, takie jak kontrast (jasnej i ciemnej kreski). Im gorsza jakość nadruku kodu, tym bardziej jest utrudniony odczyt kodu za pomocą skanera kodów kreskowych. 


KODY JEDNOWYMIAROWE :  EAN (ang. European Article Numbering) oznacza Europejski kod towarowy. Kody EAN są kodami numerycznymi o stałej długości, nie są kodami samosprawdzalnymi.

 

- Kod 2z5 ITF jest ciągłym i samosprawdzalnym kodem numerycznym, posiadającym zmienną długość i wykorzystywanym przy opakowaniach zbiorczych - do oznakowania jednostek wysyłkowych, kierowanych do sklepow i hurtowni.

 

- Kodabar (ang. Codabar) to kod, który poza numerami, koduje również znaki specjalne (-$ :/.+%). Wykorzystywany jest powszechnie w bankach krwi w służbie zdrowia, a także przy kontroli transportu w branży lotniczej, w handlu detalicznym oraz systemach bibliotecznych. Jest kodem nieciągłym, samosprawdzalnym.

 

- Kod 39 jest alfanumeryczny (koduje 43 znaki, cyfry 0-9, 26 dużych liter alfabetu, 7 znakow specjalnych). W kodzie 39 można przedstawić 128 znakow ASCII. Jest kodem dyskretnym, samosprawdzalnym. Jest powszechnie wykorzystywany w przemyśle motoryzacyjnym, służy do znakowania części oraz kontroli i sterowania gospodarką materialową. Znalazł też zastosowanie w służbie zdrowia – umozliwia identyfikację pacjentow, zapisu procesu leczenia, obsługi dokumentacji, wypisów, kontroli magazynu, a także identyfikację lekow (ich produkcji, magazynowania, dystrybucji i zużycia). Został wyparty przez kod 128 i kody 2D.

 

- Alfanumeryczny Kod 93 to ulepszona wersja kodu 39, kodująca 47 znakow. Jest kodem ciągłym, samosprawdzającym i charakteryzuje się bardzo dużą gęstością znakow.

 

- UCC/EAN-128 jest jednym z najpopularniejszych kodow na świecie. Umozliwia zakodowanie 128 znakow ASCII. Jest ciągły i samosprawdzalny.

 

 

KODY WIELOWYMIAROWE :

-PDF417 - Kod dwuwymiarowy (ang. Portable Data File) został opracowany w celu kodowania większych ilości informacji, niż to jest możliwe w przypadku tradycyjnych kodow liniowych. Można nim zakodować 256 znakow ASCII II. Konstrukcja kodu jest gwarantem czytelności w nawet najbardziej niesprzyjających warunkach (np. gdy 50% kodu ulegnie zniszczeniu). Jest ciągły i samosprawdzalny. Popularnym zastosowaniem kodu jest zapis treści dokumentu rejestracyjnego pojazdu.

 

DATAMATRIX jest kodem matrycowaym, stosowanym do oznaczania części w przemyśle elektronicznym, identyfikacji narzędzi i innych małych przedmiotow. Podstawowym kryterium określania autentyczności leku jest wprowadzenie numeru serializacyjnego na kazde opakowanie jednostkowe i jego wydruku w postaci kodu 2d(data matrix).

Unia wprowadziła dyrektywę : "Fałszywkową", która nakłada na producentów leków określone wymogi. Podstawowym kryterium określania autentyczności leku jest wprowadzenie numeru serializacyjnego na kazde opakowanie jednostkowe i jego wydruku w postaci kodu 2d(data matrix). KOD 2d jako ochrona marki i gwarancja autentyczności.  Coraz częściej można zauważyć na kosmetykach kod 2D, w którym producent zawiera określone informacje marketingowe. Zgłoszenie kosmetyku w bazie CPNP (Cosmetics Products Notification Portal), prowadzonej przez komisję europejską zgodnie z rozporządzeniem (WE) nr 1223/2009.

 

CO WARTO WIEDZIEĆ ? :

*) Kody kreskowe najczęściej drukowane są na etykietach w kolorze czarnym z podkładem białym po to by zachować najlepszą czytelność przez czytniki kodow.

*) Kody paskowe mogą być drukowane w innym kolorze niż czarnym na białym podkładzie, należy jednak pamiętać, że niektóre czytniki kodow nie czytają pewnych kolorow kodow kreskowych np. czerwonych.

*) Drukowanie kodow kreskowych na etykietach z FOLII PRZEZROCZYSTEJ należy przemyśleć. Najlepszym rozwiązaniem jest tzw. biały poddruk pod kod kreskowy. Dzięki temu rozwiązaniu uzyskamy lepszą czytelność kodu kreskowego. W innym razie kontrast pomiędzy liniami kodu a kolorem opakowania może być na tyle mały, że czytnik kodow tego nie wychwyci. 

Czytaj więcej

Prześlij zapytanie

Perforacje są to niewielkie, symetryczne i umieszczone liniowo otwory, które ułatwiają oddzielenie od siebie części danego materiału. Rozdzieleniu podlega podkład silikonowy. Takie charakterystyczne nacięcie w postaci perforacji stosuje się także w produktach bezklejowych – w tym przypadku rozdzielany zostaje materiał właściwy. Typ perforacji uzależniony jest od kształtu wykrojnika wycinającego, w związku z tym mogą one przybierać różne formy i tym samym bardziej lub mniej ułatwiać oddzieranie materiału. Wykonanie perforacji na podkłądzie silikonowym zależne jest od indywidualnej potrzeby i zamówienia Klienta. W przypadku elementów specjalnego przeznaczenia, konstrukcja odbywa się w sposób indywidualny, zgodnie z osobistymi potrzebami nabywcy. Większość wykrojników/noży tnących nie posiada perforacji na podkładzie silikonowym. Lista aktualnych wykrojników znajduje sie na stronie ppuhbart. Na liście zaznaczone są wykrojniki, które posiadają dodatkowo perforację do odrywania. Dobór odpowiedniej perforacji najlepiej powieżyć doświadczonemu doradcy/handlowcy, który wie do którego materiału czy wykrojnika najlepiej sprawdza się dany typ cięcia. Handlowiec zaproponuje wykrojnik ,który już drukarnia posiada. Warto poinformować czy perforacja wykrojnika ma się zaczynać cięciem czy materiałem. Najczęściej stosuje się perforacje do nacianania podkładu silikonowego etykiety do składanek w stosie, ale również jest stosowany do monomateriałów jak np. zawieszki/przywieszki z folii lub kartonika, do biletów, do pętelek ogrodniczych, do baderol.

 

ZASTOSOWANIE : Gdzie potrzebne jest szybkie oddzielenie od siebie części danego materiału. W branży logistycznej. Tam gdzie etykiety są stosowane w postaci stosów. 

 


PORADY MERYTORYCZNE (rozwiń listę SPECJALISTÓW)

- Michał Bartecki
 

FILMY : (kliknij i rozwiń)

Przykładowy sposób zadruku i oderwaniu dzięki perforacji:


Czytaj więcej

Prześlij zapytanie

Etykiety składane, wykonane z dowolnego materiału najczęściej z papieru termicznego ECO. Dostarczane nie w rolkach tylko w składance. Z perforacją na podkłdzie silikonowym, służącą do odrywania i zgięcia składanki. Nie wykonujemy etykiet składanych do drukarek igłowych, z dziurkami do prowadzenia wstęgi. Do etykiet składanych ze względu na niską cenę stosuje się najczęściej standardowy podkład silikonowy hg65 o grubości 51-53 mikronów. Zalecanym rozwiązaniem są podkłady grubsze czyli hg85 o grubości surowca 71 mikronów Lub ks75 o grubosci 71mikronów lub dla dużych etykiet ks85 o grubości 82 mikronów. Podkłady Kraft nie nadają się do systemów etykietowania opartych na fotokomórce.

 

MERYTORYCZNE PORADY HANDLOWCA : Agnieszka Kacmarska. Michał Bartecki

 


Arkusze A4 vs ROLA (rozwiń czytaj)

Etykiety w formie składanki są przeznaczone do drukarek etykiet na rolkach. Składanka służy do tego by etykiety były wyprostowane a perforacja do odrywania była osłabiona, by łatwiej odrywać. Takich konstrukcji nie ma do drukarek arkuszowych A4. 

Czytaj więcej

Prześlij zapytanie

Etykiety Sandwich dwu warstwowe, na podwójnym silikonie. To etykiety, które występują tylko w formie rolek, nie na arkuszach. Cechą charakterystyczną tych naklejek jest zastosowanie specjalnego podłoża - dwóch warstw silikonu. Nazywane są najczęściej jako: etykiety kanapkowe z ang. Sandwich, dwu warstwowe, wielowarstwowe, potrójne z ang. Triplex. W najprostszy sposób materiał można opisać  następująco: przednia wierzchnia warstwa to "etykieta właściwa", przenosi niezbędne informacje np. kody kreskowe, numery identyfikacyjne itd. Etykieta właściwa umieszczona jest na środkowej warstwie nośnej, na specjalnym podkładzie silikonowym. Warstwa środkowa pełni funkcję transportową dla etykiety właściwej. Warstwa środkowa zawiera klej inny dowolny (akrylowy lub kauczukowy). Tradycyjny zwykły podkład silikonowy zwany w tym przypadku drugą warstwą silikonową, nie zawiera kleju. Etykieta właściwa oraz warstwa transportowa jako komplet służy do ponownego użytku. Najpopularniejszym materiałem wierzchnim jest papier półbłysk GLOSS dobry do zadruk termotransferowego czarnego jak i kolorowego flekso, drugi w kolejności jest papier matowy Vellum (zadruk termotransferowy). Etykiety papierowe wykonane są z materiału pochodzącego z lasów zrównoważonego rozwoju z certyfikatem FSC i PEFC. Ze względu na swoją konstrukcje nie występują biodegradowalne. 

 

ZASTOSOWANIE : Naklejki Sandwich są stosowane na poczcie i przez firmy kurierierskie i spedycyjne, w procesach logistycznych, ale mogą mieć również inne przeznaczenia. Etykiety tego typu używa się również do oznaczania dokumentów w biurach i administracji oraz z opakowaniami farmaceutycznymi. Etykiety kanapkowe są świetnym materiałem do przeprowadzania akcji promocyjnych oraz reklamowych.

 

ZASTOSOWANIE Z KLEJEM (czytaj więcej)

- klej standardowy
- klej mocny na specjalne życzenie klienta,

 

DRUKOWANIE TERMOTRANSFEROWO NA DRUKARCE (czytaj więcej)

Etykiety Sandwich papierowe mogą mieć powierzchnie wierzchnią GLOSS półbłysk a dla większych ilości matowe. Do etykiet półbłyszczących zalecamy lepszą taśmę barwiącą woskową a do materiału matowego zalecamy ze względów ekonomicznych tańszą kalkę barwiącą woskową.

 

 


FILMY : (kliknij i rozwiń)

Drukowanie etykiet warstwowych - Triplex:


 

POMOC/PORADA MERYTORYCZNA HANDLOWCA : Michał Bartecki,  Agnieszka Kacmarska. 

 


Arkusze A4 vs ROLA (rozwiń czytaj)

Etykiety dwuwarstwowe sandwich są popularne w konstrukcji na rolkach, i jest ich wiele wariantów
  1. papier GLOSS / klej akrylowy / podkład silikonowy papierowy / klej akrylowy / podkład silikonowy papierowy, najpopularniejszy
  2. papier GLOSS / klej kauczukowy / podkład silikonowy papierowy / klej kauczukowy / podkład silikonowy papierowy, 
  3. papier GLOSS / klej akrylowy / podkład silikonowy foliowy / klej akrylowy / podkład silikonowy papierowy, 
  4. papier termiczny ECO / klej akrylowy / podkład silikonowy papierowy / klej akrylowy / podkład silikonowy papierowy,
  5. papier termiczny TOP / klej akrylowy / podkład silikonowy papierowy / klej akrylowy / podkład silikonowy papierowy,
  6. papier VELLUM / klej akrylowy / podkład silikonowy papierowy / klej akrylowy / podkład silikonowy papierowy,
  7. Do drukarek arkuszowych etykiet istnieje konstrukcja o nazwie JETlaser Sandwich. Jest jednak rzadko spotykana. 
 
 

Czytaj więcej

Prześlij zapytanie

Etykiety do automatycznego naklejania na aplikatorze, do urządzeń przeznaczonych do automatycznego naklejania etykiet bezpośrednio na produkt lub jego opakowanie. Dedykowane są do aplikacji wcześniej przygotowanych etykiet zawierających informacje i elementy graficzne. Aplikatory etykiet są przeznaczone do stosowania na liniach produkcyjnych, gdzie wydajność naklejania etykiet jest dostosowana do prędkości „przesuwających” się produktów. Aplikatory zapewniają utrzymanie powtarzalnej wysokiej precyzji aplikacji etykiety, znacząco ograniczają możliwość przypadkowych błędów ludzkich. Aplikatory dają możliwość aplikacji na różne powierzchnie, niezależnie od kształtu i materiału z jakiego jest wykonany produkt. Zwiększają poziom bezpieczeństwa pracy w przedsiębiorstwie. Ze względu na dużą szybkość aplikacji, rekomendowanymi rozwiązaniami są surowce z linerem/podkładem silikonowym wykonanym z folii PET przezroczystej. Taki podkład nie rwie się co ma swoje plusy, ale też i wady. 

 

POMOC/PORADA MERYTORYCZNA HANDLOWCA : Michał Bartecki


Arkusze A4 vs ROLA (rozwiń czytaj)

Nie ma możliwości by stosować etykiety w arkuszach A4 na aplikatorach etykiet. Tylko etykiety nawiniete na rolkach z podkładem silikonowym dają taką możliwość. Najczęściej stosuje się papierowe podkłady silikonowe, ale w branży alkoholowej w wódkach i na szybkich liniach produkcyjnych stosuje się podkłady silikonowe z folii PET przezroczystej.

Czytaj więcej

Prześlij zapytanie

Białe papierowe matowe etykiety samoprzylepne w formacie arkuszy A4. Jest to najpopularniejszy rozmiar dla etykiet w arkuszach. Dysponujemy też innymi rozmiarami arkuszy np. A3. Mamy możliwość nacinania etykiet dowolnie, w nietypowych kształtach, na życzenie klienta oraz możemy nadrukować etykiety np. różnymi wzorami, w celu dekoracji. Etykiety A4 pakujemy w kartoniki po 100 sztuk/arkuszy lub w kartony po 500 sztuk/arkuszy. Etykiety w arkuszach A4 dostępne są najczęściej z klejem standardowym zwykłym akrylowym. Aktualnie nikt nie oferuje etykiet biodegradowalnych w arkuszach A4 z klejem biodegradowalnym, takie konstrukcje są dostępne dla drukarek etykiet na rolkach. Popularnym wymiarem nacięć jest 210x297 (jeden użytek), 105x74,61 (8 użytków), 105x48 (12 użytków).

 

ZASTOSOWANIE : Etykiety papierowe A4 LASER przeznaczone są do drukarek biurowych, laserowych i atramentowych takich firm jak HP (Hewlett packard), Lexmark, Canon, Epson, i wielu innych znanych producentów drukarek. Papier mat standard to powierzchnie chłonne. Można do nich przybijać pieczątki i pisać długopisem.

 

POPULARNE WYMIARY:

A4.  210×297
A5.  148×210
A6.  105×148
A7.  105×74
A-  105×48

 

KLEJE (czytaj więcej)

Etykiety w arkuszach najczęściej wystepują w konstrukcjach standardowych z klejem akrylowym. Na życzenie klienta dostępne są również inne konstrukcje. Wszystko zależy od zamawianych ilości. Kleje odlepne używane z materiałem do drukarek Laserowych muszą mieć klej lepszy LR2N, który nie będzie wypływał pod wpływem wysokiej temperatury (ok. 200 C) podczas utrwalania tonera. Klej R100 usuwalny ma bardzo dobrą usuwalność z wielu powierzchni przy czym jest często używany do druku laserem ponieważ ma wysoką odporność na chwilowy skok temperatury do 200 C. Do wyboru są dwa rodzaje materiałów do drukarek laserowych. Data70 to papier do druku laserowego wysokiej jakości, jest droższą alternatywą dla standardu - LCJ Premium. Specjalną linią stosowaną do naklejania na KARTONY są etykiety jetLaser z klejem specjalnym o podwyższonej gramaturze AL. Nasza drukarnia zaleca przetestowanie próbek by etykiety spełniały oczekiwania. Kleje kauczukowe dezaktywują się pod wpływem wysokich temperatur i nie nadają się do drukarek Laserowych. 
 

TEMPERATURY : 

- minimalna etykietowania : +5 (na życzenie od 0 stopni)

- minimalna po etykietowaniu : -20

- maksymalna po etykietowaniu : +80 (na życzenie od +100 stopni)

 

PORADY MERYTORYCZNE HANDLOWCÓW : Michał Bartecki, 

Czytaj więcej

Prześlij zapytanie

Etykiety z folii POLYjet do drukarek laserowych format arkusza A4Z szerokiej gamy etykiet w arkuszach A4 oferujemy również etykiety wykonane z materiału foliowego. Możemy dowolnie nacinać etykiety na życzenie klienta. Gotowe etykiety pakujemy w kartoniki po 50 sztuk/arkuszy lub po 500/arkuszy. Nasza drukarnia ofertuje etykiety arkuszowe z klejem mocniejszym kauczukowym. Popularnym wymiarem nacięć jest 210x297 (jeden użytek), 105x74,61 (8 użytków), 105x48 (12 użytków).

 

ZASTOSOWANIE : Etykiety A4 foliowe wykorzystywane są wszędzie tam gdzie etykiety A4 papierowe okazują się słabe. Etykiety A4 doskonale nadają się do drukarek biurowych laserowych firm: HP (Hewlett packard), Canon, Epson, Lexmark, i innych. Folie z połyskiem (wygładzone, gloss) to powierzchnie, które nie są chłonne. Niestety przybita pieczątka będzie się rozmazywać, utrudnione będzie pisanie na tej powierzchni długopisem. Folie MAT są do tego celu lepsze. 

 

KLEJE : Etykiety w arkuszach najczęściej wystepują w konstrukcjach standardowych. Na życzenie klienta dostępne są również inne konstrukcje. Wszystko zależy od zamawianych ilości. Kleje odlepne używane z materiałem do drukarek Laserowych muszą mieć klej lepszy, który nie będzie wypływał pod wpływem wysokiej temperatury (ok. 200 C) podczas utrwalania tonera. Specjalną linią stosowaną do naklejania na KARTONY są etykiety JET z klejem specjalnym o podwyższonej gramaturze. Nasza drukarnia zaleca przetestowanie próbek by etykiety spełniały oczekiwania. Kleje kauczukowe muszą być specjalne by się nie dezaktywywowały  pod wpływem wysokich temperatur. Dlatego trzeba zastosować też specjalny materiał folię. 

 

PORADY MERYTORYCZNE HANDLOWCÓW : Michał Bartecki, Mariański Wiesław.

Czytaj więcej

Prześlij zapytanie