Drukarnia Fleksograficzna
Etykiety bezklejowe

Standardowe

Etykiety z klejem standardowym. Najczęstszym wyborem klientów, jeśli chodzi o etykiety z danym klejem są tzw. rozwiązania nazwane standardowymi. Etykiety z klejem standardowym to etykiety ogólnego przeznaczenia stosowane do najprostszych aplikacji na gładkie i suche powierzchnie, które nie są narażone na oddziaływanie nietypowych warunków otoczenia. Klej standardowy wykorzystywany jest z etykietami papierowymi i foliami PP lub PE. W branży etykiet przyjęło się określać klej standardowy jako klej akrylowy - na bazie wody (wodno rozpuszczalny). Kleje standardowe wykazują dobrą siłe klejenia do wszystkich powierzchni. Niska cena wynika z tego, że materiały te są ogólnie dostępne i najpopularniejsze na rynku. Dostawcy zapewniają 4 letnią trwałość (w odpowiednich warunkach). Najpopularniejszy RP51. 

 

ZASTOSOWANIE : Dobra przyczepność do wszystkich powierzchni folii, kartonów, powierzchni niespolaryzowanych. Dobrze się zachowuje w niskich temperaturach. 

 

MOŻLIWOŚCI : Nie poleca się stosować go do etykietowania powierzchni mocno zakrzywionych. Posiada certyfikat do bezpośredniego kontaktu z żywnością suchą, wiglotną, bez tłuszczu. 

 

 

MERYTORYCZNE PORADY HANDLOWCA : Agnieszka Kacmarska, Michał Bartecki

Czytaj więcej

Prześlij zapytanie

Etykiety z drukiem od strony kleju (druk dwustronny). Również mogą to być etykiety z klejem selektywnie zdezaktywowanym za pomocą dezaktywatora kleju. Dezaktywator kleju  służy najczęściej to tworzenia beklejowego uchwytu do otwierania etykiet. Do wykonania takich etykiet potrzebny jest moduł do rozwarstwiania materiału wierzchniego DELAM-RELAM. Do delaminacji podkładu silikonowego a następnie do druku na kleju 1 do 2 kolorów i ponownej laminacji złączenia materiału wierzchniego z podkładem silikonowym. Zastosowania najpopularniejsze to etykiety peel off działające jak książeczka i etykiety na butelki szklane, które są przezroczyste i dzięki temu można przeczytać treści zawarte na warstwie z klejem na etykiecie. Etykiety na butelki są jedno wartwowe i mogą być wykonane z papieru lub folii. Najczęściej stosuje sie w konstrukcji z klejem standardowym akrylowym. Nie zalecamy klejów kauczukowych, na mrożenie lub odlepnych, ponieważ z czasem tracą swoje właściwości dezaktywacji.  Ze względu na swoje przeznaczenie, etykiet termicznych do drukarek termicznych nie stosuje z w wersji peel off. 


PEEL-OFF
W maszynie fleksograficznej wykorzystywane jest specjalne narzędzia i urządzenia, do tworzenia etykiet typu PEEL OFF - warstwowych książeczek. Etykiety te są dwustronnie drukowane. Najczęściej na tylnej stronie na kleju wykonywane są jeden dwa kolory - napisy. Na stronie frontowej drukowana jest dowolna ilość kolorów od 1 do 6. Etykiety peel off mogą być wykonywane w jednym lub w dwóch przebiegach. Szybszym a zarazem tańszym rozwiązaniem jest drukowanie w jednym przebiegu do którego potrzebny jest specjalny moduł łączący warstwy. Do etykiet Peel and Read zalecamy wybrany materiał z odpowiednim klejem. Więcej o tych etykietach na stronie.

 

MERYTORYCZNE PORADY HANDLOWCA : Michał Bartecki, 

Czytaj więcej

Prześlij zapytanie