Drukarnia Fleksograficzna
Etykiety bezklejowe

Etykiety do recyklingu odnawialne


EKOLOGIZM / EKO na świecie mozna podzielić na takie nurty :

 

1. Recycle / recykling / recykling, na opakowaniach oznaczamy wówczas : 

Znak PRZYDATNOŚĆ DO RECYKLINGU, dotyczy opakowania

Znak Opakowanie nadające się do recyklingu /trzy strzałki/ - znak ekologiczny przeznaczony dla opakowań, które nadają się do ponownego przetworzenia i wyprodukowania z odzyskanych surowców innego, podobnego produktu (aluminium - puszki, tworzywa sztuczne - pojemniki, butelki, papier - torby, tektury do pakowania, wypełniacze do pudełek). Wewnątrz pętli może znajdować się liczba informująca jaki procent użytych do produkcji materiałów pochodził z recyklingu.  Czasem także podaje się nazwę materiału, z którego wytworzono dany produkt ekologiczny. Symbol ekologiczny potocznie określa się mianem "recykling".

 

 

Przydatność do recyklingu - znak ekologiczny przydatności opakowania do recyklingu. Znak ten na etykiecie informuje o przydatności ale co gdy opakowanie np. BUTELKA jest z PET, etykieta z folii PP, nakrętka z HDPE a etykieta jest do butelki przyklejona ? Czym różni się ten znak od znaku NADAJĄCY SIĘ DO RECYKLINGu ? Czy te znaki oznaczją, że produkty trzeba wyrzucać do koszy z plastikiem ?

 

MOŻLIWOŚĆ PONOWNEGO WYKORZYSTANIA

Możliwość ponownego wykorzystania - znak ekologiczny ten pojawia się na opakowaniach przydatnych do  wielokrotnego użytku. Takie opakowania, po wykorzystaniu, nie stają się odpadem. Projektuje się je specjalnie z myślą o ponownym użyciu do tego samego celu. Muszą nadawać się do użyciu co najmniej dwukrotnie. Symbol ekologiczny można znaleźć na kontenerach, beczkach, pudełkach, puszkach, kanistrach, ale także na butelkach, szklanych pojemnikach etc.

 

2. Reduce redukcja masy materiały LITE odchudzone, 

 

3. Materiały odnawialne jak FSC, ze zrównoważonego rozwoju. na opakowaniach można oznaczać : 

W firmie BART etykiety papierowe GLOSS, MAT, termiczne ECO lub TOP, posiadają certyfikat PEFC i FSC. Są to najbardziej znane certyfikaty przyznawane wyrobom z drewna i papieru. Oznacza to, że material wykorzystany do jego produkcji pochodzi z lasu posiadającego certyfikat. Podstawowym celem certyfikacji jest doskonalenie metod zrownoważonego gospodarowania lasami. Certyfikat ten zapewnia, że pochodzenie surowca drzewnego zawartego w wyrobie jest znane - aż do certyfikowanego lasu.  Dodatkową zaletą materialow / etykiet z tym certyfikatem jest to, że mogą być wykorzystywane wraz z produktami spożywczymi.

 


Napisz e-mail z zapytaniem    Formularz    Tel. +48 61-28-53568


W przypadku małych etykiet o powierzchni klejącej małej, czyli poniżej 32x20 , najlepiej sprawdzić darmowe PRÓBKI !!!, przetestować który klej najlepiej wiąże do danego podłoża (ważny jest surowiec, powierzchnia, warunki użytkowania).