Drukarnia Fleksograficzna
Etykiety bezklejowe

Uszlachetnienia druku

W drukarni BART etykiety mogą być dodatkowo specjalnie uszlachetniane. Maszyny fleksograficzne posiadają specjalne rozszerzenia, dodatki które umożliwiają wykonywanie ozdobień w jednym przebiegu maszyny, przez co produkcja jest tańsza i szybsza. Można nakładać folie złote, srebrne, hologramy, foliować, laminować. Na osobnej maszynie można wykonywać tłoczenia, efekty wypukłe. Dobrze wykonane naklejki z uszlachetnieniami wyróżniają produkt na tle konkurencji. Naklejka ozdobiona spotykana jest najczęściej w branży : spożywczej, mięsnej, alkoholowej.

Uszlachetnienia w kolejności od najtańszego : 1. Wybiórcze nakładanie lakieru błyszczącego lub matowego, 2. Zadruk farbą złotą lub srebrną na materiale wierzchnim z papieru, 3. Zadruk farbą metalizowaną na materiale z folii, 4. Nadruk na papierze fabrycznie srebrnym, 5. Zadruk na materiale wierzchnim z folii srebrnej, 6. Nadruk złota "złocenia", "srebrzenia" - folią na zimno na dowolnym materiale wierzchnim, 7. Hologramy, nakładanie folii holograficznej na zimno, 8. Nadruk materiale z papieru fabrycznie złotego, 9. Nadruk na materiałach foliowych fabrycznie złoconych, nietypowych, z klejem do alkoholi, 10. Embossing, tłoczenie, efekty wypukłe. Ceny zależne są od ilości zamówienia, wielkości etykiety, jej skomplikowania, powtarzalności zamówień.


COLDSTAMPING ze względów technologicznych jakość wychodzi najlepiej na powierzchniach niechłonnych i powlekanych np. Folii PP i folii PE (białych i transparentnych clear), kartonikach (MAT, GLOSS, TOP), papierach gloss i termicznych TOP. Niepowielane papiery Vellum, termiczne ECO, papierowe fluorescencyjne mat i nierówne powierzchnie sprawią dużo problemów.

Etykiety złocone za pomocą techniki złocenia na zimno lub na gorąco określa się czasem jako etykiety ze złoceniem, pozłacane.  Są to etykiety z roli, kolorowe, które posiadają dodatkowe elementy złote. Dodatkowe elementy są najczęściej wykonywane za pomocą przenoszenia z folii metalizowanej koloru na odpowiedni rodzaj materiału. Do wyboru jest wiele odcieni złota. Druk etykiet złotych ze złotymi napisami/elementami jest możliwy używając techniki fleksograficznej za pomocą nakładania kleju na surowiec i dociskania folią coldstampingową. Złocenie na zimno nie wpływa na surowiec. Drugą metodą jest złocenie na gorąco gdzie nie korzysta się z kleju, ponieważ sama folia posiada własciwości klejące i ją wgrzewamy w materiał tzw. hotstamping, często przy okazji wykonując tzw. embossing, wytłoczenie. Nalepiej uzyskuje się efekt na grubszych winiarskich surowcach. 

 

ZASTOSOWANIE : Zastosowaniem etykiet złoconych jest przede wszystkim funkcja dekoracyjna. Etykiety dekoracyjne mają na celu przyciagniecię uwagi klienta. Szczególnie nadają się do etykietowania butelek : alkoholi, wódek, win, piwa, owijek napojów, do branży żywności.

 

MERYTORYCZNE PORADY HANDLOWCA : Michał Bartecki


Arkusze A4 vs ROLA (rozwiń czytaj)

Etykiety ze złoceniem na zimno, występują na rolkach. Nasza drukarnia nie ma takich rozwiązań do drukarek drukujących w Arkuszach A4. 

Czytaj więcej

Prześlij zapytanie

Etykiety srebrzone za pomocą techniki srebrzenia na zimno lub na gorąco określa się czasem jako etykiety ze srebrzeniem, posrebrzane. Są to etykiety z roli, kolorowe, które posiadają dodatkowe elementy srebrne. Dodatkowe elementy są najczęściej wykonywane za pomocą przenoszenia z folii metalizowanej koloru na odpowiedni rodzaj materiału. 

 

ZASTOSOWANIE : Zastosowaniem etykiet srebrzonych jest przede wszystkim funkcja dekoracyjna. Etykiety dekoracyjne mają na celu przyciagniecię uwagi klienta. Szczególnie nadają się do etykietowania znakowania butelek : alkoholuwódkiwinapiwowijki napojów, do branży żywności.

 

MERYTORYCZNE PORADY HANDLOWCA : Michał Bartecki


Arkusze A4 vs ROLA (rozwiń czytaj)

Etykiety ze srebrzeniem na zimno, występują na rolkach. Nasza drukarnia nie ma takich rozwiązań do drukarek drukujących w Arkuszach A4. 

Czytaj więcej

Prześlij zapytanie

Etykiety z hologramem. Folia holograficzna jest nakładana na zimno na etykiety z roli. Najczęściej wykonywane za pomocą przenoszenia z folii metalizowanej holograficznej na odpowiedni materiał wierzchni. Etykiety z hologramem podnoszą prestiż produktu.

 

ZASTOSOWANIE : Zastosowaniem etykiet z hologramem jest przede wszystkim funkcja zabezpieczająca (ochrona marki) ale również dekoracyjna. Takie etykiety mają na celu przyciagniecię uwagi klienta. Wykorzystywane są do etykietowania i znakowania opakowań : butelek alkoholuwódkiwinapiwowijki napojów, do branży żywności, branży kosmetycznej i chemicznej. 

 

MERYTORYCZNE PORADY HANDLOWCA : Michał Bartecki

Czytaj więcej

Prześlij zapytanie

Etykiety z coldstampingiem w kolorze miedzianym. Zadruk za pomocą techniki złocenia na zimno. Dodatkowe elementy są najczęściej wykonywane za pomocą przenoszenia z folii metalizowanej koloru na odpowiedni rodzaj materiału. 

 

ZASTOSOWANIE : Zastosowaniem etykiet  jest przede wszystkim funkcja dekoracyjna. Etykiety dekoracyjne mają na celu przyciagniecię uwagi klienta. Szczególnie nadają się do etykietowania znakowania opakowań i butelek : alkoholuwódkiwinpiwowijek napojów, do branży żywności.

 

Czytaj więcej

Prześlij zapytanie