Drukarnia Fleksograficzna
Etykiety bezklejowe

Uszlachetnienia druku

W drukarni BART etykiety mogą być dodatkowo specjalnie uszlachetniane. Maszyny fleksograficzne posiadają specjalne rozszerzenia, dodatki które umożliwiają wykonywanie ozdobień w jednym przebiegu maszyny, przez co produkcja jest tańsza i szybsza. Można nakładać folie złote, srebrne, hologramy, foliować, laminować. Na osobnej maszynie można wykonywać tłoczenia, efekty wypukłe. Dobrze wykonane naklejki z uszlachetnieniami wyróżniają produkt na tle konkurencji. Naklejka ozdobiona spotykana jest najczęściej w branży : spożywczej, mięsnej, alkoholowej.

Uszlachetnienia w kolejności od najtańszego : 1. Wybiórcze nakładanie lakieru błyszczącego lub matowego, 2. Zadruk farbą złotą lub srebrną na materiale wierzchnim z papieru, 3. Zadruk farbą metalizowaną na materiale z folii, 4. Nadruk na papierze fabrycznie srebrnym, 5. Zadruk na materiale wierzchnim z folii srebrnej, 6. Nadruk złota "złocenia", "srebrzenia" - folią na zimno na dowolnym materiale wierzchnim, 7. Hologramy, nakładanie folii holograficznej na zimno, 8. Nadruk materiale z papieru fabrycznie złotego, 9. Nadruk na materiałach foliowych fabrycznie złoconych, nietypowych, z klejem do alkoholi, 10. Embossing, tłoczenie, efekty wypukłe. Ceny zależne są od ilości zamówienia, wielkości etykiety, jej skomplikowania, powtarzalności zamówień.


COLDSTAMPING ze względów technologicznych jakość wychodzi najlepiej na powierzchniach niechłonnych i powlekanych np. Folii PP i folii PE (białych i transparentnych clear), kartonikach (MAT, GLOSS, TOP), papierach gloss i termicznych TOP. Niepowielane papiery Vellum, termiczne ECO, papierowe fluorescencyjne mat i nierówne powierzchnie sprawią dużo problemów.

Etykiety złocone za pomocą techniki złocenia na zimno lub na gorąco określa się czasem jako etykiety ze złoceniem, pozłacane.  Są to etykiety z roli, kolorowe, które posiadają dodatkowe elementy złote. Dodatkowe elementy są najczęściej wykonywane za pomocą przenoszenia z folii metalizowanej koloru na odpowiedni rodzaj materiału. 

 

ZASTOSOWANIE : Zastosowaniem etykiet złoconych jest przede wszystkim funkcja dekoracyjna. Etykiety dekoracyjne mają na celu przyciagniecię uwagi klienta. Szczególnie nadają się do etykietowania butelek : alkoholi, wódek, win, piwa, owijek napojów, do branży żywności.

 

Czytaj więcej

Prześlij zapytanie

Etykiety srebrzone za pomocą techniki srebrzenia na zimno lub na gorąco określa się czasem jako etykiety ze srebrzeniem, posrebrzane. Są to etykiety z roli, kolorowe, które posiadają dodatkowe elementy srebrne. Dodatkowe elementy są najczęściej wykonywane za pomocą przenoszenia z folii metalizowanej koloru na odpowiedni rodzaj materiału. 

 

ZASTOSOWANIE : Zastosowaniem etykiet srebrzonych jest przede wszystkim funkcja dekoracyjna. Etykiety dekoracyjne mają na celu przyciagniecię uwagi klienta. Szczególnie nadają się do etykietowania znakowania butelek : alkoholuwódkiwinapiwowijki napojów, do branży żywności.

 

Czytaj więcej

Prześlij zapytanie

Etykiety z hologramem. Folia holograficzna jest nakładana na zimno na etykiety z roli. Najczęściej wykonywane za pomocą przenoszenia z folii metalizowanej holograficznej na odpowiedni materiał wierzchni. Etykiety z hologramem podnoszą prestiż produktu.

 

ZASTOSOWANIE : Zastosowaniem etykiet z hologramem jest przede wszystkim funkcja zabezpieczająca (ochrona marki) ale również dekoracyjna. Takie etykiety mają na celu przyciagniecię uwagi klienta. Wykorzystywane są do etykietowania i znakowania opakowań : butelek alkoholuwódkiwinapiwowijki napojów, do branży żywności, branży kosmetycznej i chemicznej. 

 

Czytaj więcej

Prześlij zapytanie

Etykiety z coldstampingiem w kolorze miedzianym. Zadruk za pomocą techniki złocenia na zimno. Dodatkowe elementy są najczęściej wykonywane za pomocą przenoszenia z folii metalizowanej koloru na odpowiedni rodzaj materiału. 

 

ZASTOSOWANIE : Zastosowaniem etykiet  jest przede wszystkim funkcja dekoracyjna. Etykiety dekoracyjne mają na celu przyciagniecię uwagi klienta. Szczególnie nadają się do etykietowania znakowania opakowań i butelek : alkoholuwódkiwinpiwowijek napojów, do branży żywności.

 

Czytaj więcej

Prześlij zapytanie