Drukarnia Fleksograficzna
Etykiety bezklejowe

Etykiety z klejem na nierówne powierzchnie

Etykiety z klejem na nierówne powierzchnie

Etykiety z klejem na bardzo trudne powierzchnie. W przypadku takich powierzchni wskazane jest użycie specjalnego kleju (najczęściej kauczukowego) często potocznie nazywanego NA OPONY. Do trudnych powierzchni można zaliczyć materiały typu: guma - opony, tkaniny - wzorniki, i inne. Naklejki mogą być wykonane  z materiału wierzchniego papierowe lub foliowe.

Nasza drukarnia proponuje surowce w zależności od potrzeb Klientów. Do wyboru jest folia PP z klejem na opony o gramaturze obniżonej (50gram) do etykiet na opony LETNIE, standardowej gramaturze (55gram) i do etykiet na opony zimowe gdzie jest więcej plastyfikatorów - dodatków to zalecane jest podwyższona ilość kleju 60-65gram. Zalecamy też by podkład silikonowy był obustronnie silikonowany, by nie było problemu gdy bokiem etykiety wylewa się klej przy ściśnięciu.


KONSTRUKCJA PAPIEROWA
Papierowe etykiety na opony mają specjalną konstrukcje po to by spełnić największe oczekiwania. Zwiększona moc kleju wynika z faktu laminacji materiału wierzchniego papierowego warstwą aluminium od spodniej strony. Ta warstwa tworzy naturalną barierę dla migracji kleju wgłąb warstwy wierzchniej konstrukcji etykiet. Zaletą tej konstrukcji jest zapamiętywanie kształtu.


KONSTRUKCJA FOLIOWA
Foliowe etykiety na opony nie posiadają dodatkowej warstwy aluminiowej do tworzenia bariery. Zastosowany mocny klej posiada najmocniejsze właściwości klejące.

 

MERYTORYCZNE PORADY HANDLOWCA : Michał Bartecki, Agnieszka Kacmarska. 

Czytaj więcej

Prześlij zapytanie

Klej na baniaki o wysokiej przyczepności. Przeznaczony jest on do klejenia etykiet foliowych na opakowaniach wykonanych z HDPE lub polipropylenu, najczęściej do opakowań gdzie etykieta naklejona na opakowanie współpracuje z nim, jest ściśliwa i elastyczna. Pojemniki te wykonywane są z różnych materiałów, w wielu kształtach i różnych pojemnościach. Stwarza to trudności dla procesów etykietowania. Dodatkowo coraz większe wymagania z zakresu ekologii powodują, że pojemniki są coraz cieńsze i lżejsze. Nierzadko produkowane są z surowców wtórnych pozyskiwanych w recyklingu (PCR – post-consumer recycled), mają więc mniej gładką i równą warstwę wierzchnią, a to może skutkować słabszym przyleganiem etykiety do podłoża. Wychodząc naprzeciw problemom, opracowany został klej o wysokiej przyczepności, który zapewnia – jak podaje producent – niezawodność nawet na nierównych i wymagających powierzchniach, które mogą być wyzwaniem dla standardowych wielofunkcyjnych materiałów etykietowych. Wraz z odpowiednio dobranym materiałem pozwala on na uniknięcie takich problemów jak falowanie, marszczenie się, pojawianie bąbli powietrza pod etykietą czy odklejanie krawędzi, gwarantując ochronę marki przez cały cykl życia produktu.

 

ZASTOSOWANIE : Klej został opracowany zgodnie z wymogami przemysłu petro-chemicznego. Dobra przyczepność do wszystkich powierzchni porowatych, na materiały o pewnej krzywiźnie. Producenci opakowań na produkty spożywcze, środki czystości oraz do higieny osobistej. W odpowiedniej konstrukcji z folią PE idealnie nadaje się do zasotosowań na butelki baniaki opakowania plastikowe ściśliwe.

 

MOŻLIWOŚCI : Do etykietowania powierzchni trudnych. Posiada certyfikaty

 

TEMPERATURY

- minimalna etykietowania : +5 (na życzenie od 0 stopni)

- minimalna po etykietowaniu : -20

- maksymalna po etykietowaniu : +70 (na życzenia do +80)

 


 

MERYTORYCZNE PORADY HANDLOWCA : Michał Bartecki, Agnieszka Kacmarska. 

Czytaj więcej

Prześlij zapytanie