Drukarnia Fleksograficzna
Etykiety bezklejowe

Rozpuszczalne zmywalne

Klej wodnorozpuszczalny RP45 - zmywalny wodą, na szkynki i butelki. Najczęściej występuje w konstrukcji z papierami : GLOSS, termiczny ECO i termicznym TOP. 

SPECYFIKACJA KLEJU: 

1. CHARAKTYRYSTYKA : akrylowy na bazie wody

2. ZASTOSOWANIE :Zaprojektowany do zastosowań w logistyce i etykietowaniu produktów, w których etykiety należy zmyć. Najlepszą zmywalność uzyskuje się przy użyciu gorącej wody alkalicznej , ale można go także zmyć czystą ciepłą wodą. Wymagany czas prania, zależy od oznaczonej powierzchni , czasu po aplikacji i warunków. Klej przeznaczony jest szczególnie do etykietowania plastikowych powierzchni takich jak pudełka i kontenery. Etykietowanie innych powierzchni powinno być poprzedzone testami przed docelowym zamówieniem. Proces zmywania zależy w sporym stopniu od hydro-absorpcyjnych właściwości materiału wierzchniego. Jeśli etykiety będą przechowywane w złych warunkach (wilgotnych lub wystawione na światło UV) wówczas zmniejszą się właściwości zmywalne.  

3. MOŻLIWOŚCI : Certyfikat do niebezpośredniego kontaktu z żywnością. Nie nadaje się do etykietowania PVC. Nie zaleca się do drukowania po stronie kleju.

4. TEMPERATURY : 

- przyczepność : 15

- minimalna etykietowania : +5 (na zyczenie od 0 stopni) 

- minimalna po etykietowaniu : -20

- maksymalna po etykietowaniu : +50  (na zyczenie od +60  stopni) 

 

PRZYCZEPNOŚĆ : 15n.

Proces zmywania w dużym stopniu zależy od hydroabsorpcyjnych właściwości materiału wierzchniego. Dlatego nie zalecane jest trzymanie etykiet w warunkach wilgotnych i wystawionych na światło UV.

Zastosowanie : Logistyka i sprzedaz wysylkowa. Przeznaczony jest do plastikowych powierzchni jak pudełka, kontenery gdzie trzeba zmyć. Inne powinny być poprzedzone testami przed zastosowaniem. Najlepszą zmywalność uzyskuje się przy użyciu wody alkalicznej, ale także można ciepłą czystą.

POWIERZCHNIA:Sztywna.

Klej na : pet, pp, HDPE / PE, pvc, szkło, metal, żywność.

 

 

PORADY MERYTORYCZNE HANDLOWIEC :  Michał Bartecki

 


Arkusze A4 vs ROLA (rozwiń czytaj)

Klej ten stosowany jest do etyket w rolkach. Nie nadaje się do drukarek arkuszowych A4 gdzie bęben drukarki laserowej rozgrzewa się do wyższej temperatury i ma wpływ na surowiec. Nie ma takiej konstrukcji do drukarek arkuszowych A4. 

Czytaj więcej

Prześlij zapytanie

Klej wodnorozpuszczalny WX6030 zmywalny wodą, na szkynki i butelki.

Temperatury zależą od użytego surowca i danej konstrukcji. Najczęściej występtuje w konstrukcji z papierami : GLOSS, termicznym ECO i TOP.

Termiczne ECO]TEMPERATURA:min.etykietowania:5℃,po etykietowaniu od -20℃ do 50℃. 

Termiczny TOP i PrimeCoat TEMPERATURA:min.etykietowania:5℃,po etykietowaniu od -20℃ do 80℃. 

PRZYCZEPNOŚĆ : 13n.

Gwarancja 1 rok.

Zastosowanie : Logistyka i sprzedaz wysylkowa. Do recyklingu i kompostowalności. Napoje. Branża spożywcza.

POWIERZCHNIA:Płaska,szorstka.

Klej na : pet, pp, HDPE / PE, szkło, metal, papier, karton, żywność.

 

PORADY MERYTORYCZNE HANDLOWIEC :  Michał Bartecki

 


Arkusze A4 vs ROLA (rozwiń czytaj)

Klej ten stosowany jest do etyket w rolkach. Nie nadaje się do drukarek arkuszowych A4 gdzie bęben drukarki laserowej rozgrzewa się do wyższej temperatury i ma wpływ na surowiec. Takie konstrukcje nie występują w drukarkach arkuszowych A4. 

Czytaj więcej

Prześlij zapytanie