Drukarnia Fleksograficzna
Etykiety bezklejowe

Oprogramowanie

BarTender to oprogramowanie do tworzenia, edycji, projektowania i drukowania etykiet. Stworzone jest przez firmę Seagull Scientific. Pozwala na tworzenie profesjonalnych projektów etykiet do drukarek etykiet firmy TSC i nietylko (zależy od licencji). Drukarnia BART poleca wszystkim użytkownikom drukarek etykiet (TSC i inne), do korzystania z tego narzędzia. Oprogramowanie posiada szeroką gamę tłumaczeń językowcyh w tym na język polski, cechuje się prostotą obslugi, przyjaznym interfejsem, intuicyjną obslugą, oraz różnorodnością funkcji. BarTender obsługuje wszystkie drukarki ze sterownikami Windows, w tym wszystkie drukarki laserowe, atramentowe, igłowe, termiczne, termotransferowe (kodów kreskowych). Program ten opracowany jest pod kątem wymagań przemysłowych i produkcyjnych. Oprogramowanie (ang. software). Celem oprogramowania jest przetwarzanie danych w określonym przez twórcę zakresie. Oprogramowanie jest synonimem terminów program komputerowy oraz aplikacja, przy czym stosuje się go zazwyczaj do określania większych programów oraz zbioru programów. Dział ten gromadzi niezbędne oprogramowanie związane z drukarkami etykiet.

Oprogramowanie zawiera wszystkie niezbędne narzędzia do projektowania etykiet. Umożliwia komunikację z bazami danych poprzez ODBC. Posiada wszystkie funkcje sieciowe wersji Enterprise. Nie umożliwia sterowania wydrukiem z innych systemów. Licencjonowanie oparte jest o liczbę użytkowników. Nie ma ograniczenia liczby drukarek. Professional nie umożliwia integracji z innymi systemami. Nie jest możliwe wykorzystanie pojedynczej kopii oprogramowania BarTender do pracy na nielimitowanej liczbie stanowisk komputerowych. Licencja oprogramowania oparta jest na liczbie stanowisk, na których jest zainstalowana. Nie ma ograniczeń dotyczących ilości drukarek sieciowych, na których możliwy jest wydruk.

 

1. Instalacja programu BarTender.

(czytaj)

Autouruchomienie, instalacja z pliku html.

 

Instalacja programu BarTender z pliku bezpośrednio umieszczonego na płycie CD.

 

2. BarTender pierwsze uruchomienie programu.

(czytaj)

Wybieramy opcję: uruchom tylko wydanie UltraLite. Ustawiamy parametry wydruku. Przed pierwszym drukowaniem okienko Bartendera zapyta nas o opcje wyboru czcionek TrueType. Wybieramy wariant: wyłącz ostrzeżenie dla wszystkich formatów i kontynuuj drukowanie czcionek TrueType. Standardowo pliki projektów zapisywane są w najnowszej wersji Bartender z rozszerzeniem .BTW.

 

 

3. POLSKIE CZCIONKI. Jeśli będziemy korzystać z czcionek polskich, ą, ć, ę , ń, ś, ż, ż, ó, ł należy wybrać opcję pierwszą, druku za pomocą czcionek TRUE TYPE. W przeciwnym wypadku programy zamieniają lub wstawiają puste pola w te miejsca. Program sam zapyta przy pierwszym użyciu, czy chcemy skorzystać z cziconek TRUE TYPE. 

 

 

4. Wyłączenie funkcji testowych w programie BarTender.

(czytaj)

Przez pierwsze 30 dni wersja próbna oprogramowania BarTender działa jak w pełni funkcjonalna wersja Enterprise Automation (najbardziej rozbudowana wersja). Po upływie tego okresu program BarTender działa w nieznacznie ograniczonym trybie demonstracyjnym, losowo zmieniającym 1 znak w każdym drukowanym kodzie paskowym lub polu tekstowym. W przypadku próby wydrukowania pola tekstowego lub kodu paskowego składającego się z tekstu „ABCD”, wydrukowane może zostać „ABXD”.

Firma BART zaleca wyłączenie funkcji próbnych / testowych, czyli pracowanie w prostej wersji darmowej ULTRA LITE. Film pokazuje gdzie znaleźć opcję. Funkcja ta musi być odznaczona, w przeciwnym wypadku funkcje testowe będą wykorzystywane przez 30 dni. Po upływie tego czasu program BarTender będzie namawiać do zakupu pełnej wersji, stworzone przez użytkownika projekty w tym czasie będą działać niewłaściwie, a przywrócenie ich do stanu funkcjonalności będzie możliwe po zakupie pełnej wersji BarTendera. Dlatego warto od początku korzystania z programu wyłączyć 30 dniowe funkcje testowe. 

 

 

5. Ustawianie parametrów drukarki w programie BarTender. Dla druku z odstępami, druk termotransferowy, druk termiczny i dla druku ciągłego na wstędze.

(czytaj)

Ustawienie dla druku Z ODSTĘPAMI druku TERMO TRANSFEROWEGO.

 

 

Ustawienie dla druku Z ODSTĘPAMI druku TERMICZNEGO.

 

Ustawienie dla druku CIĄGŁEGO NA WSTĘDZE.

 

6. Firma BART poleca swoim klientom zapoznać się z PORADNIKIEM DRUKU, który został przygotowany z myślą o typowych problemach powtarzających się przy druku etykiet. na drukarkach etykiet firmy TSC.

 

         Kliknij by pobrać - "PORADNIK DRUKU" dla drukarek TSC

 

Czytaj więcej

Prześlij zapytanie