Drukarnia Fleksograficzna

Branże pozostałe

Etykiety tekturowe tzw. bilety i kartoniki. Są to etykiety papierowe bez kleju, o określonej gramaturze. Kształty etykiet tekturowych zależą od odpowiedniego wykrojnika, noża wycinającego. Jego zadaniem jest wykonanie nacięć bocznych w celu synchronizacji odstępu etykiet oraz wykonanie odpowiednich perforacji, które pomagają w udzieraniu, odrywaniu od siebie kolejnych etykiet. Kartoniki czyli etykiety tekturowe stosowane są jako bilety wstępu i karnety do obiektów rekreacyjnych i sportowych. Wykorzystywane są na : wyciągach narciarskich, stadionach, imprezach sportowych, lub w ośrodkach kultury, kinach, klubach, teatrach. Bilety z wielokolorową grafiką świadczą nie tylko o wysokim poziomie estetycznym organizatora imprezy ale o stylu i charakterze.

 

DRUK NA DRUKARCE - TTR (czytaj więcej)

Często na pytanie o trwałość zadruku klient w tym przypadku odpowiada że ważniejszy jest koszt nadruku. Nasza firma ze względów ekonomicznych wówczas zaleca tańszą folię barwiącą termotransferową woskowo-żywiczną. Można również skorzystać z droższego rozwiązania, jakim jest standardowa folia żywiczna.

 SPECYFIKACJA FastWeb (czytaj więcej)

1. CHARAKTYRYSTYKA : powlekana z obu stron tektura błyszcząca. Posiada certyfikat PEFC.

2. ZASTOSOWANIE : Metki odzieżowe, przywieszki, zawieszki na butelki, kupony, materiały reklamowe, etykiety różnej sztywności

3. GRAMATURA : 350 g/m2

4. GRUBOŚĆ : 280 um

5. MOŻLIWOŚCI : Druk fleksograficzny, ograniczone możliwości druku termotransferowego.

 

SPECYFIKACJA Transfer 170 - 220 (czytaj więcej)

1. CHARAKTYRYSTYKA : Bezdrzewny, matowy karton, obustronnie podwójnie powlekany.

2. ZASTOSOWANIE : Do zastosowąń ogólnych. Druk termotransferowy. Etykietowanie w suchych warunkach. Przywieszki. Bilety.

3. GRAMATURA : 170-220 g/m2

4. GRUBOŚĆ : 145-230 um

5. MOŻLIWOŚCI : Druk fleksograficzny, lakierowanie UV, druk termotransferowy. 

 

SPECYFIKACJA Thermal 170 (czytaj więcej)

1. CHARAKTYRYSTYKA : powlekana na stronie wierzchniej, odporny na działanie wilgoci, chemitermiczny karton. Powleczony pigmentem na stronie spodniej do poprawy możliwości zadruku.

2. ZASTOSOWANIE : Etykietowanie w suchych warunkach. Przywieszki, etykiety na półki. Bilety wstępu, bilety parkingowe.

3. GRAMATURA : 182 g/m2

4. GRUBOŚĆ : 183 um

5. MOŻLIWOŚCI : Druk fleksograficzny, lakierowanie UV, druk termotransferowy. Przechowywać w stałej temperaturze w ciemnym pomieszczeniu. Unikać wilgoci i bardzo wysokiej temperatury.

 


FILMY : (kliknij i rozwiń)

Przykład drukowania drukarką etykiet TSC z obcinarką na kartonikach z perforacją. Drukowanie biletów:


Czytaj więcej

Prześlij zapytanie

Etykiety bagażowe, na bagaże. Etykiety nawinięte na rolki. Najczęściej są to proste etykiety z zadrukiem jedno lub dwu kolorowym z wartwą termoczułą termiczną, na których wykonuje się druk zmiennych informacji poprzez drukarki etykiet. Ze względu na specyfikę materiału, do wykonania takiej etykiety potrzebny jest specjalny wykrojnik - nóż. Etykieta ta posiada warstwę foliową, po to by etykieta byłą trwała i mogła się rozerwać tylko w miejscu połączenia z klejem. Na tych etykeitach drukuje się dane spersonalizowane, teksty, kody kreskowe poziomo i pinowo.

 

ZASTOSOWANIE ETYKIET (czytaj więcej)

To specjalistyczne etykiety, które są najczęściej wykorzystywane na lotniskach i hotelach. Etykieta najczęściej służy do oznaczenia w prosty sposob bagażu. Ze względu na wysokie wymagania etykiet tych nie drukuje się w małych ilościach.

 


PORADY MERYTORYCZNE (rozwiń listę SPECJALISTÓW)

Bartecki Marek

FILMY : (kliknij i rozwiń)

Przykład: etykiety bagażowe (na bagaże):


Czytaj więcej

Prześlij zapytanie