Drukarnia Fleksograficzna

Branże pozostałe

Etykiety tekturowe tzw. bilety i kartoniki. Są to etykiety papierowe bez kleju, o określonej gramaturze. Kształty etykiet tekturowych zależą od odpowiedniego wykrojnika, noża wycinającego. Jego zadaniem jest wykonanie nacięć bocznych w celu synchronizacji odstępu etykiet oraz wykonanie odpowiednich perforacji, które pomagają w udzieraniu, odrywaniu od siebie kolejnych etykiet. Kartoniki czyli etykiety tekturowe stosowane są jako bilety wstępu i karnety do obiektów rekreacyjnych i sportowych. Wykorzystywane są na : wyciągach narciarskich, stadionach, imprezach sportowych, lub w ośrodkach kultury, kinach, klubach, teatrach. Bilety z wielokolorową grafiką świadczą nie tylko o wysokim poziomie estetycznym organizatora imprezy ale o stylu i charakterze.

 

DRUK NA DRUKARCE - TTR (czytaj więcej)

Często na pytanie o trwałość zadruku klient w tym przypadku odpowiada że ważniejszy jest koszt nadruku. Nasza firma ze względów ekonomicznych wówczas zaleca tańszą folię barwiącą termotransferową woskowo-żywiczną. Można również skorzystać z droższego rozwiązania, jakim jest standardowa folia żywiczna.

 SPECYFIKACJA FastWeb (czytaj więcej)

1. CHARAKTYRYSTYKA : powlekana z obu stron tektura błyszcząca. Posiada certyfikat PEFC.

2. ZASTOSOWANIE : Metki odzieżowe, przywieszki, zawieszki na butelki, kupony, materiały reklamowe, etykiety różnej sztywności

3. GRAMATURA : 350 g/m2

4. GRUBOŚĆ : 280 um

5. MOŻLIWOŚCI : Druk fleksograficzny, ograniczone możliwości druku termotransferowego.

 

SPECYFIKACJA Transfer 170 - 220 (czytaj więcej)

1. CHARAKTYRYSTYKA : Bezdrzewny, matowy karton, obustronnie podwójnie powlekany.

2. ZASTOSOWANIE : Do zastosowąń ogólnych. Druk termotransferowy. Etykietowanie w suchych warunkach. Przywieszki. Bilety.

3. GRAMATURA : 170-220 g/m2

4. GRUBOŚĆ : 145-230 um

5. MOŻLIWOŚCI : Druk fleksograficzny, lakierowanie UV, druk termotransferowy. 

 

SPECYFIKACJA Thermal 170 (czytaj więcej)

1. CHARAKTYRYSTYKA : powlekana na stronie wierzchniej, odporny na działanie wilgoci, chemitermiczny karton. Powleczony pigmentem na stronie spodniej do poprawy możliwości zadruku.

2. ZASTOSOWANIE : Etykietowanie w suchych warunkach. Przywieszki, etykiety na półki. Bilety wstępu, bilety parkingowe.

3. GRAMATURA : 182 g/m2

4. GRUBOŚĆ : 183 um

5. MOŻLIWOŚCI : Druk fleksograficzny, lakierowanie UV, druk termotransferowy. Przechowywać w stałej temperaturze w ciemnym pomieszczeniu. Unikać wilgoci i bardzo wysokiej temperatury.

 


FILMY : (kliknij i rozwiń)

Przykład drukowania drukarką etykiet TSC z obcinarką na kartonikach z perforacją. Drukowanie biletów:


Czytaj więcej

Prześlij zapytanie

Etykiety bagażowe, na bagaże. Etykiety nawinięte na rolki. Najczęściej są to proste etykiety z zadrukiem jedno lub dwu kolorowym z wartwą termoczułą termiczną, na których wykonuje się druk zmiennych informacji poprzez drukarki etykiet. Ze względu na specyfikę materiału, do wykonania takiej etykiety potrzebny jest specjalny wykrojnik - nóż. Etykieta ta posiada warstwę foliową, po to by etykieta byłą trwała i mogła się rozerwać tylko w miejscu połączenia z klejem. Na tych etykeitach drukuje się dane spersonalizowane, teksty, kody kreskowe poziomo i pinowo.

 

ZASTOSOWANIE ETYKIET (czytaj więcej)

To specjalistyczne etykiety, które są najczęściej wykorzystywane na lotniskach i hotelach. Etykieta najczęściej służy do oznaczenia w prosty sposob bagażu. Ze względu na wysokie wymagania etykiet tych nie drukuje się w małych ilościach.

 


PORADY MERYTORYCZNE (rozwiń listę SPECJALISTÓW)

Bartecki Marek

FILMY : (kliknij i rozwiń)

Przykład: etykiety bagażowe (na bagaże):


Czytaj więcej

Prześlij zapytanie

Etykiety na świece i znicze. Najczęściej są to etykiety na rolkach termotransferowe GLOSS, z klejem mocniejszym kauczukowym. Od niedawna na rynku pojawiły się konstrukcje z klejem biodegradowalnym. Etykiety są zadrukowane kolorowo wstępnie za pomocą techniki fleksograficznej np. (tło logo firmy), a na drukarce termotransferowej dodrukowywane są zmienne dane w kolorze monochromatycznym najczęściej czarnym.

 


PORADY MERYTORYCZNE (rozwiń listę SPECJALISTÓW)

Jacek Pietrzak

Czytaj więcej

Prześlij zapytanie

ZNAKI i CERTYFIKATY URZĄDZEŃ nadrukowane na ETYKIETACH, odnoszą się głównie do produktu znajdującego się w opakowaniu.

Znaki ekologiczne towarowe :

- SELEKTYWNA ZBIÓRKA URZĄDZEŃ ELEKTRYCZNYCH I ELEKTRONICZNYCH

Selektywna zbiórka urządzeń elektrycznych i elektronicznych /symbol przekreślonego kosza na śmieci/ – znak ekologiczny przeznaczony dla sprzętów elektronicznych i elektrycznych, który informuje o zakazie wyrzucania elektro-odpadów do zwykłego pojemnika. Symbol ekologiczny można spotkać na pralkach, zmywarkach, chłodziarko-zamrażarkach, urządzeniach klimatyzacyjnych, mikrofalówkach, odkurzaczach, żelazkach, tosterach, świetlówkach kompaktowych itp. Elektrośmieci nie mogą trafić do zwykłego pojemnika na odpady, bo zawierają toksyczne substancje, które mogą zanieczyszczać środowisko. Zakaz wyrzucania elektro-opadów do śmietnika reguluje Ustawa o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym z dnia 11 września 2015 r. (Dz. U. z 2015 r., Nr 1688, poz. 1688). Za złamanie zakazu grozi kara grzywny. Zużyty, zepsuty sprzęt można oddać bezpłatnie w sklepie (kupując nowy sprzęt tego samego rodzaju) lub specjalnym punkcie zbiórki elektro-odpadów.

 

- ENERGYStar

Energy Star - znak ekologiczny specjalnego programu Amerykańskiej Agencji Ochrony Środowiska (U.S. Environmental Protection Agency) i Amerykańskiego Departamentu Energii (U.S. Department of Energy). Symbol ekologiczny  jest przyznawany jako wyróżnienie dla energooszczędnych produktów. Ekoznak jest spotykany na całym świecie. Produkty ekologiczne które mogą zostać oznaczone symbolem Energy Star : m.in. sprzęt biurowy, RTV, AGD, sprzęt ogrodniczy, urządzenia klimatyzacyjne i systemy oświetleniowe.

Czytaj więcej

Prześlij zapytanie