Drukarnia Fleksograficzna

Branża alkoholowa

Przemysł alkoholowy.

Etykiety na wódki lub na butelki z alkoholem tworzą kompozycję i wizerunek całego produktu. Najczęściej są to etykiety dekoracyjne ze zdobieniem, nawiniete na rolkach, nie w arkuszach. Mogą mieć kształty proste lub nietypowe dopasowane do specjalnie wyprofilowanych kształtów butelki. Dzięki wykrojnikom specjalnym powstaje elegancki i wyrafinowany efekt końcowy. Ze względu na wysoką jakość nadruku i użycie specjalnych materiałów wierzchnich są to etykiety przeznaczone do średnich i dużych nakładów. Ze względu na ilość nie wykonujemy etykiet na Wesela dla młodej pary chyba, że ktoś planuje zakup minimum 5tyś sztuk butelek. Zadruk na etykietach wykonywany jest metodą fleksodruku. W przypadku wódek surowcem wierzchnim najczęściej stosuje się bezbarwną folię lub specjalne aluminium (zapamiętuje kształt butelki). Etykiety dodatkowo uszlachetniamy za pomocą złocenia na zimno, lakierowania, farbami specjalnymi, tłoczenia. W przypadku aluminium można bez problemu tłoczyć, dla folii trzeba użyć specjalnej metody. Etykiety na wódki powinny wytrzymywać ujemne temperatury i wilgotność, dlatego trzeba dobrać odpowiedni klej do tego celu.

 

KONSTRUKCJE (czytaj więcej)

W przypadku wódek surowcem wierzchnim najczęściej stosowanym są : folia bezbarwna lub specjalne aluminium (które zapamiętuje kształt butelki) :
1. Folia Clear bezbarwna dająca efekt No Label Look. Z klejem do alkoholi.
2. ALUMINIUM : jest drogim surowcem i najczęściej wykorzystuje się go do tłoczenia i aplikowania na trudne kształty butelek. Etykiety foliowe można złocić i tłoczyć ale trzeba użyć specjalnej metody do tego celu. Etykiety na wódki muszą wytrzymywać ujemne temperatury i wysoką wilgotność, dlatego trzeba dobrać odpowiedni klej do danego materiału. Z odpowiednim klejem.

 

NAWOJE NA ROLKACH (czytaj więcej)

NAWÓJ NR 1. :

 

NAWÓJ NR 2.

 

NAWÓJ NR 3.

 

NAWÓJ NR 4.

 


PORADY MERYTORYCZNE (rozwiń listę SPECJALISTÓW)

Bartecki Marek

Czytaj więcej

Prześlij zapytanie

Etykiety na wino, do oznakowania butelek wina. Istnieje wiele rodzajów materiałów wierzchnich dostępnych na rynku. Etykiety te są najpopularniejsze w krajach, w których jest ogromna produkcja win (francja, hiszpania, portugalia, włochy, niemcy, ...). Duże znaczenie mają kleje. Powinny mieć dobrą adhesię do wilgotnych powierzchni. Materiały wierzchnie : Klasyczne (Classica), Laid i Antiqua Ivory, Natural Brown (paski kleju), Tela (Embossing). Wszystkie te powierzchnie nie są idealnie gładkie, w przeciwieństwie do papieru półbłysk CastGloss.  

 

KLEJE (czytaj więcej)

Można zastosować różne typy klejów:
- standardowe
- specjalne.

Kleje akrylowe zapewniają szybkość i łatwość przetwarzania, szybsze etykietowanie. Kauczukowe kleje lepiej zachowują się w niskich temperaturach i warunkach wilgotnych co jest dość częste przy rozlewaniu win. Lepsza jest także odporność na tzw. kubełek lodu, czyli przechowanie butelki wraz z etykietą w lodzie przez kilka godzin, co sprawia że papier przemaka. Kleje kauczukowe mają wydłużoną wytrzymałość na te warunki.

 

NAWOJE NA ROLKACH (czytaj więcej)

NAWÓJ NR 1. :

 

NAWÓJ NR 2.

 

NAWÓJ NR 3.

 

NAWÓJ NR 4.

 


PORADY MERYTORYCZNE (rozwiń listę SPECJALISTÓW)

Bartecki Marek

Czytaj więcej

Prześlij zapytanie

Etykiety wrap-around na butelki. Są to etykiety napoje, zwane często potocznie owijkami. Owijki są najczęściej aplikowane na butelki PET. Są to monofolie z materiału cienkiego foliowego przezroczystego. Są nawinięte na rolkach. Najczęściej zawierają zadruk fleksograficzny, CMYK + biały poddruk, + ewentualnie Pantone. Owijki na monofoliach - laminaty, różnią się od standardowych etykiet/naklejek tym że nie posiadają kleju na całej powierzchni, tylko w miejscu łączenia.

 

NAWOJE NA ROLKACH (czytaj więcej)

NAWÓJ NR 1. :

 

NAWÓJ NR 2.

 

NAWÓJ NR 3.

 

NAWÓJ NR 4.

 


PORADY MERYTORYCZNE (rozwiń listę SPECJALISTÓW)

Miarek Bartecki

Czytaj więcej

Prześlij zapytanie