Drukarnia Fleksograficzna

Branża logistyczna

Przemysł logistyczny i transportowy.

Etykiety logistyczne. Są najczęściej termiczne, z papieru, białe (w kolorze białym). Mają zapewniać kontrole procesów logistycznych, czytelność i trwałość informacji przez pewien często niedługi okres. Przy wyborze etykiet tego typu, z tańszych materiałów, głównym czynnikiem jest ekonomiczna i niska cena. Etykiety logistyczne stosowane są do oznaczenia towarów i jednostek handlowych, częstwo służą jako etykiety ZBIORCZE. Zapewniają szybką i jednoznaczną ich identyfikacje. Etykiety logistyczne ułatwiają magazynowanie i dystrybucję. Informacje umieszczone na etykiecie są przedstawione w formie tekstu oraz w postaci kodu kreskowego. Etykiety logistyczne przygotowane są zgodnie ze standardem GS1 (dawniej EAN).

Etykiety te są aplikowane na opakowania jednostkowe, które są najczęściej powlekane, mają bardzo gładką powierzchnię i nie powodują większych trudności z etykietowaniem. Adhezja kleju w tym wypadku jest wysoka. Opakowania zbiorcze (bez powleczenia, matowe) są bardziej wymagającym podłożem do etykietowania. Powierzchnia ta jest szorstka, może mieć włókna pochodzące z recyklingu, zawierać woski. Te czynniki powodują niską adhezję kleju. W przypadku zadrukowania i polakierowania opakowania całej zewnętrznej powierzchni, która ma zostać poddana etykietowaniu, mamy znowu do czynienia z powierzchnią trudną, wymagającą, do której kleje mają niską adhezję. Dlatego do etykietowania opakowań tekturowych należy stosować KLEJE trwałe standardowe lub mocne.

 

NORMY ODETTE (czytaj więcej)

Do etykiet logistycznych należą ODETTE o wymiarze 148 X 210 mm. formatu A5, które są standardem w elektronicznej wymianie informacji dla przemysłu motoryzacyjnego.Etykieta Odette stanowi dokument, przewożony razem z towarami dostawcy do ich odbiorcy. Celem stosowania dokumentu w postaci samoprzylepnej etykiety jest dokładna identyfikacja towarów przed ich rozpakowaniem i powiązaniem dostawy towarów z danymi awizowanymi. ODETTE umożliwia precyzyjne i automatyczne przesyłanie danych między partnerami handlowymi branży motoryzacyjnej, dysponującymi różnym sprzętem i oprogramowaniem, usprawnione wprowadzanie danych poprzez eliminację tzw. błędu klawiatury,  znaczne skraca cały procesu transakcji, usprawnienia działania księgowości (szybkie rozliczanie płatności dzięki poprawności faktur, łatwy dostęp do wszystkich danych, możliwość bieżącego sporządzania raportów, zestawień, analiz). Odette usprawnia proces dostaw i gospodarki magazynowej, zwiększa kontrole nad wszystkimi etapami procesu dostarczania towaru klientowi (szybszy obrót towaru).

 


PORADY MERYTORYCZNE (rozwiń listę SPECJALISTÓW)

Pietrzak Jacek

Czytaj więcej

Prześlij zapytanie

Etykiety na kartony "ostrzegawcze", są również zwane etykietami towarowymi (białe i kolorowe).  Są to etykiety nawnięte na rolkach, zadrukowane informacjami, znakami, symbolami i ostrzeżeniami. Technika ich zadruku jest dowolna np. fleksografia, sitodruk, termotransfer. Wzory druków są standardowe. Firma BART posiada w swojej ofercie gotowe wzory i etykiety papierowe takie jak np. etykiety na kartony "ATTENTION GLASS !", "FRAGILE, KEEP DRY". Etykiety papierowe ostrzegawcze i informacyjne aplikowane są głównie na tektury opakowaniowe - opakowań jednostkowych lub opakowań zbiorczych. Etykiety foliowe ostrzegawcze i informacyjne aplikowane są na metalowe produkty. Mogą być z papieru lub folii, z nadrukiem jedno, dwu lub wielokolorowe, z klejem najczęściej standardowym.

 


FILMY : (kliknij i rozwiń)

Przykład: etykiety ostrzegawcze na kartony i na chemikalia:


Czytaj więcej

Prześlij zapytanie