Drukarnia Fleksograficzna
Etykiety bezklejowe

Znaki certyfikaty opakowań


ZNAKI i CERTYFIKATY na ETYKIETACH nadrukowane, odnoszą się głównie do produktu znajdującego się w opakowaniu, ale również do samego opakowania.

- WRZUĆ DO KOSZA, dotyczy opakowania

- WYRZUCAJ OSOBNO, dotyczy opakowania

- ZIELONY PUNKT, dotyczy opakowania

- ZNAK EKOLOGICZNY EKO

- ZNAK ALUMINIUM

 

- ZNAK EKOLOGICZNY EKO

Znak ten jest przyznawany przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacji. Mogą go otrzymać usługi i wyroby krajowe i zagraniczne, które spełniają wymagające kryteria ochrony zdrowia, środowiska i ekonomicznego wykorzystania zasobów naturalnych. System przyznawania tego znaku opiera się na kryteriach ustanowionych dla oznakowania Ecolabel. Dzięki temu wnioskodawcy mogą otrzymać obydwa znaki jednocześnie, na korzystnych warunkach finansowych.

 

- Błękitny ANIIOŁ

W Europie istnieją trzy wieloaspektowe ekologiczne etykiety ISO 14024 typu I. Ekoetykieta UE, Etykieta Skandynawska i Etykieta Błękitnego Anioła. Określonymi kategoriami bioproduktów objętymi tymi etykietami, są oleje i smary, produkty sanitarne, artykuły jednorazowego użytku do żywności i materiały biurowe.

Etykietę ekologiczną można spotkać w 75 grupach produktów (poza produktami spożywczymi i wyrobami medycznymi):
-materiały budowlane,
-farby i lakiery,
-tapety,
-wyroby z papieru,
-panele słoneczne,
-urządzenia o niskim poziomie hałasu,
-zegarki,
-komputery,
-lodówki,
-systemy grzewcze.

Oznaczenie ekologiczne Błękitny Anioł jest przyznawany przez jury, które składa się z przedstawicieli biznesu, ochrony środowiska i nauki. Jury podejmuje decyzje o przyznaniu znaku, opierając się na kryteriach określanych przez instytucje naukowe i niemieckie ministerstwo środowiska. By na produkcie pojawił się ekoznak Błękitny Anioł, musi być on bezpieczny zarówno dla środowiska jak i człowieka. Przy przyznawaniu etykiety pod uwagę brany jest cały cykl życiowy produktu: m.in. zużycie surowców, produkcja, oszczędność w zużyciu energii, trwałość użytkowania, wpływ zastosowanych materiałów na środowisko i utylizacja czyli możliwości przetworzenia produktu. W ocenie wpływu na środowisko, brany jest także pod uwagę hałas oraz możliwość powstawania substancji szczególnie niebezpiecznych. Ekoznak Błękitny Anioł przyznawany jest na 4 lata. Po tym czasie trzeba przystąpić do ponownego procesu certyfikacji.

 


Napisz e-mail z zapytaniem    Formularz    Tel. +48 61-28-58560


- PTRE