Drukarnia Fleksograficzna

Sitodruk druk etykiety


Sitodruk jest prostą techinką druku, i istnieją dwie techniki rodzaje. Metoda pierwsza to sitodruk płaski, a druga to sitodruk rotacyjny. Sitodruk płaski ze względu na sposób realizacji jest wolniejszy. Płaski sitodruk może być prostej konstrukcji obsługiwany ręcznie (dla małych nakładów etykiet) lub automatyczny wykonany przez maszynę (dla większych nakładów etykiet). W pełni automatyczne maszyny sitodrukowe mogą działać na płasko lub rotacyjnie i wówczas wydruk dużej ilości etykiet nie stwarza kłopotów.

Zaletą sitodruku jest przenoszenie większej ilości farby niż w innych metodach druku. Obraz drukowanej etykiety jest bardziej kontrastowe w stosunku do tła. Grubsza warstwa farby nadaje efektu wypukłości. Najczęściej sitodruk rotacyjny wykorzystywany jest do etykiet kosmetycznych i alkoholowych.

WADĄ : sitodruku jest rozdzielczość, raster obrazów sitodrukowych oscyluje w granicach 50 linii na cal. Technika ta nie nadaje się do druku obrazów CMYK, do drobnych cienkich liter. Dzięki zastosowaniu gęstych farb można uzyskiwać lepsze efekty graficzne niż w innych technikach druku. W sitodruku rotacyjny niestety koszt wykonania sita jest nadal dość wysoki, dlatego ta technika ma sens przy dużych nakładach etykiet.


Napisz e-mail z zapytaniem    Formularz    Tel. +48 61-28-58560