Fleksograficzna Drukarnia Etykiety
Etykiety bezklejowe

Po etykietowaniu wytrzyma max +110°C

Po etykietowaniu wytrzyma max +110°C

Klej na do PVC, solvent

TEMPERATURA:min.etykietowania: 7℃,po etykietowaniu od -40℃ do +110℃.

PRZYCZEPNOŚĆ : 16n.

Gwarancja: 2-6 lat. 

Zastosowanie : Przeznaczenie na dwór na zewnątrz. Występuje klej tylko z folią PVC która nie chłonie wilgoci, nie przepuszcza powietrza. Odporny na UV. Gramatura bardzo duża 24. Zastosowanie : Napoje. Elektronika i przemysl. Branża spożywcza. Do mrożenia. Surowiec na dwór,UV+wilgoć,wytrzyma:72 miesięcy Klej odporny wytrzymały na światło UV i temperatury. Folia PVC jeśli jest wylewana to 5-10lat ale też zależy od warunków stosowania. Do podłoży tworzyw sztucznych o niskiej energii, w połączeniu z dobrą odpornością chemiczną. Można oczekiwać trwałości 5-6 lat (ekspozycja pionowa).  Aby zapewnić dobrą odporność na ścieranie, zalecamy stosowanie taśm żywicznych. 

 

POWIERZCHNIA: Na powierzchnie zamrożone poniżej zera nie naklejać bo klej nie zwiąże.  Ten wszechstronny produkt zapewnia dobrą przyczepność do tworzyw sztucznych o niskiej energii powierzchniowej w połączeniu z długotrwałą trwałością oczekiwaną od kleju akrylowego na bazie rozpuszczalnika. POWIERZCHNIA:Mała Średnica, płaska, krzywa, szorstka, ściśliwa. Klej na : pet pp - szkło metal guma.

 

 

PORADY MERYTORYCZNE HANDLOWIEC : Agnieszka Kacmarska,  Bartecki Michał 

 


Arkusze A4 vs ROLA (rozwiń czytaj)

Klej ten stosowany jest do etyket w rolkach. Nie nadaje się do drukarek arkuszowych A4 gdzie bęben drukarki laserowej rozgrzewa się do wyższej temperatury i ma wpływ na surowiec.

Czytaj więcej

Prześlij zapytanie

Klej do wysokich temperatur AL170, trudnozrywalny solvent akrylic (akryl na bazie rozpuszczalnika), występuje w konstrukcjach z folią PET białą i srebrną. 

Temperatura stosowania zależy od tego z jakim surowcem jest połączony, w jakiej jest konstrukcji. 

TEMPERATURA:min.etykietowania:0℃,po etykietowaniu od -80℃   (-40℃ folie pvc żółta) do 150℃, (110℃ folie pvc).

PRZYCZEPNOŚĆ zalezy od danej konstrukcji  : 10n, 12,5n lub 25n. Najczęściej większa 19 do metalu, 16,5 do szkła, słabo 0,8 do LDPE, 3,5 do HDPE

Gwarancja w konstrukcjach z PET 2 lata, z PVC 7 lat.

Odporność na : starzenie się, chemikalia, ciepło ,światło UV.

Zastosowanie : Wino, browarnictwo. Odporne na alkohole. Napoje. Elektronika i przemysl. Motoryzacja. Do mrożenia. Na dwór, wodoodporny klej, odporna na warunki atmosferyczne. Do znakowania kabli (ze względu na swoją wysoką elastyczność w konstrukcji z PVC).

Konstrukcje: Transfer PET matt silver AL170 bg42wh, TRansf PET MATT CHR TOP Al170 bg42wh, PVC outdoor Yellow Al170 bg42wh, PVC outdoor wh al170 bg42wh, PVC outdoor matt clear al170 bg42wh, PVC outdoor clear al170 bg42wh, Transfer pet40wh top fr al170 bg40wh , Transf PET MT TOP CHR Al170 rPET30

POWIERZCHNIA:Mała średnica,płaska,krzywa. Klej na : pet pp pvc szkło metal. Przyczepność wysoka do podłoży o wysokiej i średniej energii powierzchniowej. 

 

PORADY MERYTORYCZNE HANDLOWIEC :  Bartecki Michał 

 


Arkusze A4 vs ROLA (rozwiń czytaj)

Klej ten stosowany jest do etyket w rolkach. Nie nadaje się do drukarek arkuszowych A4 gdzie bęben drukarki laserowej rozgrzewa się do wyższej temperatury i ma wpływ na surowiec.

Czytaj więcej

Prześlij zapytanie

Klej 8029, do PET i PVC

TEMPERATURA z PVC :min.etykietowania:5℃,po etykietowaniu od -40℃ do 110℃. 

TEMPERATURA z PET :min.etykietowania:5℃,po etykietowaniu od -40℃ do 150℃. 

 

PRZYCZEPNOŚĆ : 20n.

Gwarancja X lat/ rok. 

PVC Zastosowanie : Przeznaczenie na dwór na zewnątrz. Folia nie chłonie wilgoci, nie przepuszcza powietrza. Odporny na UV. Na powierzchnie zamrożone poniżej zera nie naklejać bo klej nie zwiąże. GramK27. Zastosowanie : Napoje. Elektronika i przemysl. Branża spożywcza. Do mrożenia. Na dwór, wodoodporny klej, odporna na warunki atmosferyczne. Przemysł elektroniczny wymaga wytrzymałości na zmienne temperatury, niepalności i często możliwości czystego usunięcia po dłuższym czasie. Powierzchnie teksturowane i niepolarne. Odznacza się wysoką odpornością na działanie substancji chemicznych i temperatury (RHA). Dedykowany głównie do branży automotive. Klej odporny wytrzymały na światło UV i temperatury. Folia PVC jeśli jest wylewana to 5-10lat ale też zależy od warunków stosowania. Należy też pamiętać żeby zastosować odpowiednią trwałą kalkę barwiącą żywiczną by nadruk tyle czasu wytrzymał. Podobnie do Oracal, PVC rozciąga się jak guma. .POWIERZCHNIA:MałaŚrednica,płaska,krzywa,szorstka. Klej na : pet pp - szkło metal guma 

 

PET-hybrydyzowany kauczuk.  Przeznaczenie na dwór na zewnątrz. Folia nie chłonie wilgoci, nie przepuszcza powietrza. Odporny na UV. Na powierzchnie zamrożone poniżej zera nie naklejać bo klej nie zwiąże. GramK27. Zastosowanie : Napoje. Elektronika i przemysl. Branża spożywcza. Do mrożenia. Na dwór, wodoodporny klej, odporna na warunki atmosferyczne. Przemysł elektroniczny wymaga wytrzymałości na zmienne temperatury, niepalności i często możliwości czystego usunięcia po dłuższym czasie. Powierzchnie teksturowane i niepolarne. Odznacza się wysoką odpornością na działanie substancji chemicznych i temperatury (RHA). Dedykowany głównie do branży automotive. Folia PET bezpośrednio na dworze wytrzymuje około 18-24 miesięce w zależności od pory roku. Jeśli na dworze ale niebezpośrednio świeci słońce na etykietę to wytrzymałość jest w latach. Należy też pamiętać żeby zastosować odpowiednią trwałą kalkę barwiącą żywiczną by nadruk tyle czasu wytrzymał. .POWIERZCHNIA:Płaska,krzywa,chropowata. Klej na : pet pp HDPE / PE - szkło metal guma 

 

 

PORADY MERYTORYCZNE HANDLOWIEC : Agnieszka Kacmarska,  Bartecki Michał 

 


Arkusze A4 vs ROLA (rozwiń czytaj)

Klej ten stosowany jest do etyket w rolkach. Nie nadaje się do drukarek arkuszowych A4 gdzie bęben drukarki laserowej rozgrzewa się do wyższej temperatury i ma wpływ na surowiec.

Czytaj więcej

Prześlij zapytanie