Drukarnia Fleksograficzna

Etykiety z czarnym znakiem znacznikiem na podkładzie silikonowym


OPIS OGÓLNY : Etykiety z czarnym znakiem znacznikiem na podkładzie silikonowym wykonywane są na etykietach w formie rolek - rolki. Niektóre etykiety nie posiadają wycięcia bocznego ani odstępu między etykietami, które służą specjalnie do rozpoznania przez drukarkę kolejnych etykiet. Problemem są również etykiety, które są przezroczyste. Fotokomórka drukarki etykiet wówczas nie może rozpoznać prześwitu materiału, ponieważ materiał prześwituje 100%. Rozwiązaniem tego problemu jest nadruk czarnego znaku - ZNACZNIKA. Czarny znak jest wdrukowywany przez maszynę fleksograficzną drukującą, najczęściej na drugiej stronie etykiety (rewersie), na podkładzie silikonowym.

 


 

ZASTOSOWANIE : Istnieją na rynku tańsze i prostsze drukarki etykiet, które tylko w ten sposób dzięki czarnym znakom rozpoznają kolejne etykiety. Drukarki dzięki czarnym markerom rozpoznają odstęp między kolejnymi etykietami. Są to najczęściej tanie drukarki DYMO lub BROTHER. Minusem takiego rozwiązania jest droższy koszt samej etykiety, ponieważ zawiera ona dodatkowe nadruki. Etykiety z nadrukami czarnego markera są droższe od etykiet tradycyjnych. Można powiedzieć, że takie etykiety są specjalistyczne, dostosowane do danej drukarki etykiet. 

 


 

KLASYFIKACJA :

- do drukarek TSC model 244, 342, 243  sugerowana wysokość czarnego znaku to min. od 3,00 do 30 mm. zalecana szerokość paska = długość całej etykiety

- do drukarek TSC model 247, 345  sugerowana wysokość to min. 2,00 mm. zalecana szerokość min 8,00 mm.

- do drukarki TSC przemysłowej i półprzemysłowej z rodziny 2410  zalecana wysokość to min. 2,00 mm. szerokość min 8,00 mm.

 


 

W razie pytań, nasi eksperci służą pomocą:

- Bartecki Marek,
- Mariański Wiesław,
- Pietrzak Jacek. [NONE]


Napisz e-mail z zapytaniem    Formularz    Tel. +48 61-28-58560


Popularne wymiary naszych etykiet samoprzylepnych z czarnym znakiem do synchrozniacji:

- folia PP przezroczysta 30x10,

- folia PP przezroczysta 30x30,

- folia PP przezroczysta 55x65,

- folia PP przezroczysta 60x20,

- papierowa termiczna ECO 60x72,