Drukarnia Fleksograficzna

Etykiety do kontroli jakości


Etykiety samoprzylepne do kontroli jakości.

1. Służą do oznaczania produktów na liniach produkcyjnych, które przeszły pozytywnie kontrole oraz do oznaczenia produktu wadliwego.

2. Do tego celu wykorzystuje się w kolory ogólnie przyjęte (ZIELONY - dobry, CZERWONY - zły, ŻÓŁTY).

3. Mogą być to etykiety : w kolorze - aple (bez napisów), lub z napisami. Napisy mogą być nadrukowane w drukarni na flekso lub za pomocą drukarki etykiet. Nadruki mogą informować o dacie końca gwarancji lub o czymś innym.

4. Nawinięte są na rolkach. W dowolnym kształcie. Najczęściej jednak są to etykiety okrągłe, niedużych rozmiarów. Kształt okrągły przez ludzkie oko jest z daleka najlepiej rozpoznawane. Wielkość etykiety zależy od produktu i zależy jaką czytelność chce się uzyskać.

5. Wykonanie z materiału :

- papierowe półbłyszczące GLOSS zadrukowane dowololnym kolorem flexo (nie nadają się do dopisywania długopisem),

- papierowe matowe w kolorze fluorescencyjny (standardowe, kolory dostępne na magazynie), są to kolory najbardziej widoczne.

- foliowe zadrukowane kolorem na flexo (droższe, wytrzymałe). W trakcie ściągania etykiety z opakowania etykiety się nie rozdzierają.

W  zależności od zastosowania, można użyć klejów : standardowych, mocnych lub odlepnych.

6. Etykiety jeśli mają pełnić dodatkową funkcję jak np. zabezpieczenie przed otwarciem, naklejane na zakrzywione powierzchnie, mogą posiadać perforację ułatwiającą.

 

Przykład: etykiety służące do kontrolowania jakości :

 

POMOC PORADĘ MERYTORYCZNĄ UDZIELI NASZ FACHOWIEC :

Pietrzak Jacek, [MOVIE]


Napisz e-mail z zapytaniem    Formularz    Tel. +48 61-28-58560